Neuvěřitelné štěstí: Na parapetu našel 100 tisíc! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. července 2024

Svátek slaví Čeněk, zítra Ilja

Neuvěřitelné štěstí: Na parapetu našel 100 tisíc!

Muže při jednom vloupání viděla kamera.
Muže při jednom vloupání viděla kamera. (Foto PČR)

Dárek! Jako na zlatém podnose naservírovali recidivistovi (29) z Ostravy náramný lup. V Porubě nemusel ani vlézt do bytu, aby ho vykradl. Za oknem totiž narazil na obálku se 100 tisíci! Naložil s nimi tak, jak nejlépe uměl. Prohrál je na automatech...

Během několika uplynulých pár týdnů přibývalo oznámení na policii o vykradených přízemních bytech napříč Ostravou. Kriminalisté větřili zkušeného bytaře, nejspíš nedávno propuštěného z vězení. Měli pravdu a brzy gaunera dopadli. Nad štěstím, jaké měl při vloupačce v Porubě, jen kroutili hlavami.

Muž byl v Hrabůvce při pokusech vykrást dva byty vyrušen, tak odjel autobusem do Poruby. „Tam měl vyskočit na venkovní parapet a přes otevřenou ventilaci okno otevřít. V tu chvíli spatřil na vnitřním parapetu obálku s penězi. Bylo v ní přes 100 tisíc,“ popsala policistka Eva Michalíková. Gauner rychle prachy sebral a šel je roztočit. „Jak sám u výslechu uvedl, peníze měl použít pro svou potřebu, zaplatil údajně jídlo, bydlení a zbytek měl prohrát v automatech během dvou dnů,“ uvedla policistka Michalíková.

Největším šťastlivcem ze všech byl nakonec muž, kterému z bytu zmizel notebook. Ten se jako jediný u recidivisty po dopadení našel a bude majiteli vrácen. Celková škoda, kterou bytař svým řáděním způsobil, dosáhla více než 160 tisíc korun.

Má už 16 záznamů

Chlap s policisty spolupracoval a přiznal se jim k vloupání do pěti bytů. Nápravy se u něj lze jen těžko dočkat. V rejstříku trestu má 16 záznamů, především majetkového charakteru. „V případě odsouzení recidivistovi hrozí až pětileté vězení,“ říká Eva Michalíková.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.