Nezvládl zatáčku a naboural do domu: S traktorem skončil v kuchyni | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 24. července 2024

Svátek slaví Kristýna, zítra Jakub

Nezvládl zatáčku a naboural do domu: S traktorem skončil v kuchyni

Libštát Po výjezdu ze zatáčky přišel tvrdý náraz.
Libštát Po výjezdu ze zatáčky přišel tvrdý náraz. (Foto HZS Libereckého kraje )

Zatáčkou nezvládl projet ve čtvrtek odpoledne v Libštátu na Semilsku traktorista s vlekem. Když vyjel ze silnice, se strojem narazil do domu tak, že se proboural přímo do kuchyně.

V době nehody se v domě naštěstí nikdo nenacházel. Hasiči museli stavení odpojit od energií. „Pak jsme provedli stabilizaci domu dle doporučení statika a začali s vyprošťováním. Oba poškozené kusy techniky byly naloženy na podvalník,“ popsala mluvčí hasičů Petra Knížková. Na závěr byla zajištěna obvodová zeď poškozeného domu. Příčina nehody zatím není známá, dechová zkouška na alkohol byla u řidiče, který skončil se zraněním ve špitálu, negativní.

Náklaďák do postele

Podobná nehoda se odehrála před dvěma lety v Březnici na Zlínsku. Řidič náklaďáku při jízdě z kopce nezatočil a kabina skončila v ložnici domu. Těžce zraněný šofér zůstal zaklíněn. „Byli jsme v dobu naštěstí ve Zlíně. Partner Josef u lékaře, já u kadeřnice. Co se stalo, nám zavolal syn. Nedodržují tu rychlost. Celé roky se bojíme – a přišlo to,“ popsala tehdy Aha! majitelka domu Marie.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.