Tragický začátek sezony u propasti Macocha: Dva sebevrazi během tří dnů | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. května 2024

Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila

Tragický začátek sezony u propasti Macocha: Dva sebevrazi během tří dnů

Tento pohled vidí sebevrazi naposledy.
Tento pohled vidí sebevrazi naposledy.  (Foto Aha! – Z. Hynek)

Tragický začátek sezony v Moravském krasu. Dva sebevrazi se rozhodli skočit do propasti Macocha jen tři dny po sobě. Zastřelil se první ještě před skokem?!

Několik hořících svíček a větvička šeříku. Jen tyto drobnosti připomínají dvě čerstvé tragédie. „V tuto chvíli nic nenasvědčuje tomu, že by se na úmrtí mužů v Macoše podílela nějaká další osoba,“ sdělil Aha! policista Pavel Šváb. Prvního z nešťastníků našli průvodci v Macoše v sobotu, den poté, co se do propasti vrhl. Podle informací CNN Prima News šlo o dozorce kuřimské věznice, který se před skokem údajně zastřelil. Další sebevrah se do propasti vrhl v pondělí, pád nepřežil. „Na místo jsme nebyli ani přivoláni,“ řekla mluvčí záchranky Michaela Bothová. Zástupci chráněné krajinné oblasti mají obavy, aby se někdo další nenechal inspirovat. V propasti totiž už neoficiálně zemřelo přibližně 100 lidí, naposledy loni v červnu, kdy skočila dolů žena i s dvěma malými dětmi.

Víte, že...

...Macocha je se 138,4 metry nejhlubší propast ve střední Evropě? Pomoc existuje Máte psychické potíže či trápení vy nebo někdo blízký? Obraťte se na odborníky například na Lince bezpečí 116 111 či na Lince první psychické pomoci 116 123. Služby jsou poskytovány nonstop, anonymně a zdarma.Přečtěte si
Martina Vr
24. 4. 2024 • 15:48

Jak se mohl zastřelit a pak jako mrtvý skočit dolů?
Ještě možná, že se před krajem Macochy zastřelil, a již mrtvé tělo spadlo do hlubin propasti.
Dál bych chtěla vědět zda za ty léta se udělalo nějaké opatření, aby lidé nemohli mít možnost tak ukončit svůj život a dál, když obětí bylo už kolem 100,tak proč to není hlídané?
Na takových místech, kde je silný turistický vliv by se lidi neměli sebevraždit. Ať se zabíjí jinde.
Co kdyby tam šla kolem rodina s dětmi a viděli to zmasakrovaný tělo.
Když si nevážili života měli se zabít někde, kde by nebyli na očích.
Teď jsou slavní, vybrali si Macochu.
Ta má jméno.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.