Cukrářské klání Gastro vyhrála Iva Roháčová: Porotu nadchla Hildegarda | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 22. května 2024

Svátek slaví Emil, zítra Vladimír

Cukrářské klání Gastro vyhrála Iva Roháčová: Porotu nadchla Hildegarda

S čarodějnicí získala první místo mezi uměleckými cukráři...
S čarodějnicí získala první místo mezi uměleckými cukráři...  (Foto Aha! – Jitka Pecharová)

Absolutní vítězkou největší české kulinářské soutěže Gastro v Hradci Králové se podruhé po šesti letech stala cukrářka Iva Roháčová (49) z Kačic. Porotu nadchla skulpturou čarodějnice.

Hildegardu Agláju Bláznivou, jak babu vítězka pojmenovala, ztvárnila při ne zrovna vydařeném přistání. Dělala na ní přes 100 hodin! „Použila jsem drátky jako podpůrnou konstrukci, modelovací čokoládu a cukrovou hmotu,“ uvedla vystudovaná stavební inženýrka. „Nejtěžší byly detaily, jimiž jsem vyhlášená. Při práci jsem používala i lupu,“ přiznala. Daří se jí i v zahraničí. Na Culinary Olympics, nejstarší a největší kulinářské soutěži světa, v individuální cukrářské disciplíně letos v únoru vybojovala bronz.

Želva jako živá!

Vykračuje si támhle na stole želva? Ne, to je jen realistické dílo cukrářky Lucie Budínové (18). Se želvou jako Fata Morganou s kousky přírody na krunýři vyhrála studentka novopacké střední školy gastronomie a služeb kategorii juniorů. „Vyráběla jsem ji asi dva měsíce,“ řekla Lucie.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.