Zpráva, které se nechce věřit: Zakážou chov jezevčíků?! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 18. června 2024

Svátek slaví Milan, zítra Leoš

Zpráva, které se nechce věřit: Zakážou chov jezevčíků?!

Jezevčíci mají původ v Německu.
Jezevčíci mají původ v Německu. (Foto scom)

Jezevčík, německy Dachshund, jedno z nejoblíbenějších psích plemen. Právě v Německu byl vyšlechtěn, a to k lovu králíků, vyder, bobrů a jezevců. Jenže teď se v jeho »pravlasti« mluví o tom, že chov jezevčíků bude zakázán!

U našich západních sousedů skutečně chystají zákaz chovu jezevčíků. Nejde ovšem o povahu oblíbené rasy, ale o jeho tělo. Připravují tam totiž zákon zakazující chov plemen s kosterními vadami. Podle návrhu nového zákona na ochranu zvířat by se zákaz týkal plemen se specifickými rysy, jako jsou problémy s páteří. A k těm jsou právě jezevčíci velmi náchylní vzhledem k dlouhému hřbetu ve spojení s krátkýma nohama! Organizace na ochranu zvířat PETA loni vyzvala chovatele, aby si jezevčíky nepořizovali kvůli častým problémům s vyhřeznutými ploténkami a artritidou.

Německá pobočka Kennel Clubu, nejstaršího chovatelského klubu na světě, už sbírá podpisy pod peticí na protest proti obsahu části připravovaného zákona. „Mnoho navrhovaných změn, jako jsou regulace online obchodu se zvířaty nebo opatření proti nelegálnímu obchodování se štěňaty dává smysl. Nový zákon však obsahuje požadavky, které by mohly znamenat konec mnoha zdravých psích plemen v Německu,“ stojí v petici.

Odpůrcům novely se nelíbí vágnost a nejednoznačnost některých návrhů. „Abnormality kosterního systému by mohly být vykládány všelijak. Lze jej aplikovat na délku nohou jezevčíků a dalších malých plemen,“ stěžují si autoři petice, která už má přes 12 500 podpisů. Ačkoli dnes už nejvíc frčí labradoři, retrívři a samozřejmě němečtí ovčáci, jezevčík pořád patří do desítky nejoblíbenějších plemen.

Přečtěte si
lekno
29. 3. 2024 • 09:15

Existuje spousta menších psích plemen - hlavně se ten zákon týká menších pejsků, které mají kratší packy a prodloužená záda. My jsme měli necelých 13 let malou pekinézku s delšími zády a s mini packami. Její široký vyklenutý hrudníček se skoro až dotýkal země, když stála, nebo roztomile cupitala. A nikdy neměla kvůli tomu problém s pohybem, páteří či tlapkami. Ti úředníci v Německu chtějí zřejmě zákon, který v podstatě zlikviduje více malých psích plemen. A likvidaci takových psíků nazývá Peta - ochrana psů ? Jaké pokrytectví ! Ať byrokraté napíší na rovinu, že se rozhodli zničit malé psíky s krátkými packami ! A vymysleli proto nelidský zákon. Pár úředníků - s mocí diktátora ! To je jakože demokracie ? Nemají na něco takového žádné lidské právo, zakazovat lidem chov těch pejsků ! Drzé až psychopatické. Co bude následovat ? Zákaz chovu dětí s krátkými nožičkami, neboť podle dutých hlav hrozí nemoc páteře ? HNUS !!!

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.