Vědci: Co rok manželství, to půl kila navíc! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 20. dubna 2024

Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra

Vědci: Co rok manželství, to půl kila navíc!

Rozvod jako lék na obezitu
Rozvod jako lék na obezitu (Shutterstock.com)

kila navíc! PEKING (vls) – Milé dámy, trápíte se tím, že se svým partnerem žijete na hromádce a vztah nemáte oficiálně zpečetěný? Možná buďte rády! Nejnovější průzkum čínských vědců totiž potvrdil to, co všichni podvědomě víme: Po svatbě se z mužů do pěti let stávají páprdové. Tloustnou a lenivějí!

„Jde o fenomén, kterému jsme dali pracovní označení »šťastný tuk«,“ vysvětluje Shiwen Quan z Čínské akademie sociálních věd. „Poté, co muži vlezou do chomoutu, o sebe přestávají tolik dbát. Necvičí a více jedí, což vede k významnému nárůstu obezity.“ 

Během pěti let, kdy odborníci novopečené ženáče sledovali, se celá 2,5 % z nich dostala přímo za hranici obezity. „Souvisí to pochopitelně i se stárnutím. S přibývajícím věkem se hubne hůř. Ovšem domníváme se, že tento trend je spojen především s tím, že muži mají pocit, že už není třeba ženu nikterak oslňovat. Své mají jisté, a tak si jen užívají, že je o ně dobře postaráno.“ Zajímavé je, že u žen v prvních pěti letech manželství žádný výrazný nárůst hmotnosti pozorován nebyl. „Zřejmě jsou disciplinovanější. A také je naplno zaměstnává péče o rodinu a domácnost, která může mnohdy být i fyzicky náročná,“ krčí rameny Shiwen Quan.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.