Policisté třikrát přistihli šoféra bez řidičáku! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 23. července 2024

Svátek slaví Libor, zítra Kristýna

Policisté třikrát přistihli šoféra bez řidičáku!

Ve vězení může narkoman jezdící v zákazu zfetovaný a často ujíždějící od nehod až dva roky.
Ve vězení může narkoman jezdící v zákazu zfetovaný a často ujíždějící od nehod až dva roky.  (Foto Policie ČR)

Třikrát během šesti dnů policisté přistihli za volantem muže (37), který vůz řídil i přesto, že přišel o řidičský průkaz. Ve dvou případech se policejním hlídkám pokusil ujet.

„Navíc naboural do policejních i civilních vozů, řídil pod vlivem drog a dokonce při tom ještě převážel dítě,“ řekla mluvčí moravskoslezské policie Pavla Procházková. Obviněn byl z maření výkonu úředního rozhodnutí. Ve vězení za to může strávit až dva roky. Poprvé policisté muže zastavili 13. prosince v Havířově. Předložil jim jen doklady k vozu. Hlídka pak zjistila, že má zákaz řízení. „Muž tvrdil, že svého jednání lituje a vozidlo již řídit nebude,“ řekla.

Přibližně hodinu po půlnoci z pátku na sobotu 16. prosince chtěli téhož řidiče ve stejném vozidle zkontrolovat policisté z Orlové. Ten však na jejich výzvy nereagoval a začal ujíždět. Po několik kilometrů dlouhé zběsilé jízdě jej policisté zastavili opět v Orlové. „Překvapením pro policisty nebyl nejen stále platný zákaz řízení, ale také pozitivní test na drogy a dítě ve voze,“ řekla policistka. O dva dny později stejného muže za volantem chtěli zastavit policisté v Dolní Lutyni, protože mu nesvítilo zadní světlo. Nereagoval a začal ujíždět, při tom narazil do policejního auta. Krátce na to jej hlídka zadržela.

Přečtěte si
j.p.toman
28. 12. 2023 • 15:15

Možná si myslel, že už je rok 2024.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.