Studentky zdrávky získaly ocenění: Oživily ženu po nehodě | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 27. února 2024

Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír

Studentky zdrávky získaly ocenění: Oživily ženu po nehodě

Studentky hrdinky, zleva Míša a Kačka.
Studentky hrdinky, zleva Míša a Kačka. (Foto PČR)

Jak postupovat při první pomoci se učí ve škole zatím jen teoreticky. Studentky Michaela Zajíčková (18) a Kateřina Mezuliánková (19) si to však v září zkusily i naživo a zaslouží si výbornou. Za záchranu života získaly od policie ocenění.

K děsivě vypadající nehodě, kdy řidič auta srazil ženu na skútru, došlo ráno 8. září. „Paní z něj doslova odletěla. Přeběhly jsme přes přechod a šly jí okamžitě pomoct,“ řekla Míša. Žena ztratila vědomí a přestala dýchat, Kačka tak zahájila srdeční masáž. Po několika minutách se raněná probrala. Byla vyděšená a měla otevřenou zlomeninu holenní kosti. Studentky ji uklidňovaly až do příjezdu záchranky, která ji letecky přepravila do olomoucké nemocnice.

Místo nehody.

Poprvé v praxi

Dívky za záchranu získaly ocenění Gentleman silnic. „Takovéto věci jsme zkoušely vždycky jen nanečisto v učebnách. Vědomosti ze školy nám určitě pomohly, ale i kdybychom nestudovaly na zdravotnické škole, postupovaly bychom stejně a pokusily se paní pomoct,“ usmály se studentky.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.