Ochutnejte Pardubický pivní festival | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 7. prosince 2023

Svátek slaví Ambrož / Benjamín, zítra Květoslava

Ochutnejte Pardubický pivní festival

Pardubický pivní festival
Pardubický pivní festival (Pardubický pivní festival)

Pardubice, 9. září 2023 - Město na řece Labi čeká akce plná lahodného piva, jídla, živé hudby a zábavy. Pardubický pivní festival pod názvem Nachmelené Mlýny 5 je tu opět ve velkém stylu. Zakuste piva z téměř dvacítky řemeslných a lokálních pivovarů, gastronomické pochoutky a další hudební program, aktivity pro děti, či autosalon Hyundai Pardubice Dražkovice. Pátý ročník největšího pivního festivalu v Pardubickém kraji proběhne tradičně druhou zářijovou sobotu.

Festival našel již loni svou stálou adresu v reálu Pardubického letního kina Rebel, na pravém břehu Labe. Na chuťové expedici budete mít možnost poznat nejlepší odborníky pivního řemesla, kteří do Pardubic přivezou své unikátní recepty a inovace. Na festivalu budete mít příležitost ochutnat širokou škálu piv od tradičních světlých ležáků přes kreativní a aromatické IPY až po osvěžující kyseláče. Včetně historicky druhého představení Gočárovy 11´ nové lokální značky Zámeckého pivovaru Semín, rodného domu Josefa Gočára.  Zážitek z piva bude doplněn vynikajícími gastronomickými specialitami, včetně burgerů, kýty na grilu, tradičních klobás a dalších specialit. A na své si přijdou i milovníci dobrého vína a řemeslného cideru.

Nepůjde ale jen o uspokojení chuťových pohárků. Festival nabídne bohatý hudební program. Od folku až po punk - pódium bude žít rytmy a melodiemi až do pozdních hodin. K tomu všemu si připočtěte další akce, na kterých se budete moci dobře pobavit se svými přáteli. Jste třeba nejrychlejší v pití půllitru piva? Dostanete možnost to dokázat. Nebo si chcete raději popovídat si s vaším oblíbeným pivovarníkem? Proč ne. A co si jen tak sednou s pivem v ruce na břeh Labe a užívat si skvělého zářijového počasí?

Festival samozřejmě není jen pro dospělé! Pro nejmenší návštěvníky organizátoři připravili speciální dětský koutek s hernou, pískovištěm, odrážedly, malováním na obličej a skákacím hradem.

Areál je otevřený a průchozí, na festival se tedy dostanete zdarma. Navíc pivo a další degustované nápoje tady nečepují do jednorázových kelímků, ale ekologicky v souladu s přírodou, pouze do schválených znovupoužitelných festivalových půllitrů, které si diváci zakoupí při vstupu do areálu za 80,- Kč. Pokud chce návštěvník pít pivo z vlastního skla, není problém, označí mu ho za 50 korun samolepkou festival.

PROGRAM FESTIVALU:

11:00               Otevření areálu pro veřejnost

13:00               Slavnostní zahájení a přípitek Posledním pivem Pardubic

13:00 - 15:00  Soutěže pro dospělé i děti

15:00               Hraje Nakopr Folkrock

17:00               Hraje B1NARY

19:00               Hraje Pitralon DDR

21:00               Hraje Volant

23:00               Ukončení festivalu

SEZNAM POTVRZENÝCH PIVOVARŮ:

Hradecký Klenot, Zámecký pivovar Semín, Pivovar MadCat, Pivovar Mordýř, Pivovar Neratov, Pivovar Ládví Cobolis, Pivovar Loutkář, Pivovar U Vojtěchů, Pivovar Ferdinand, Pivovar Raven, Pivovar Přeštice, Pecký pivovar - Pivo Sněžka, Kousek piva, Pivovar Rampušák, Žácký pivovar Auersperg, Pivovar PANACZECH, Pardubickej Lajf a samozřejmě v areálu Pardubického letního kina Rebel domácí, Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod, jehož jméno největší tuzemské letní kino nese.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.