Andrew (57) pykal v base 17 let za znásilnění, které nespáchal | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 29. února 2024

Svátek slaví Horymír, zítra Bedřich

Andrew (57) pykal v base 17 let za znásilnění, které nespáchal

Placení výloh se brání.
Placení výloh se brání. (Foto Facebook)

Nad tím zůstává až rozum stát... Andrew Malkinson (57) strávil 17 let ve vězení za znásilnění, které vůbec nespáchal! A když byl teď omilostněn, hrozí mu, že bude muset věznici uhradit 17 let ubytování a stravy a ukrojit notně z koláče, který nejspíš vysoudí na odškodném!

Policie po letech objevila nové důkazy, které ze znásilnění, za něž si Malkinson pykal 17 let, usvědčují jiného pachatele. Absurdní však je, že nevinný muž patrně bude muset uhradit náklady za pobyt ve věznici! Momentálně čeká na odškodnění, které by mohlo dosáhnout až do výše 1 milion liber, tedy v přepočtu 27,3 milionu korun. Jenže rozhodnutí Sněmovny lordů z roku 2007 umožňuje soudům, aby z tohoto odškodnění strhly část na úhradu pobytu ve věznici a vězeňské stravy. Nevinný muž tak může přijít až o čtvrtinu kompenzace!

Aspoň tak to bylo v případě bratranců Michaela a Vincenta Hickeyových odsouzených neprávem za vraždu kamelota v roce 1978. Právě jim stát naúčtoval náklady za pobyt, což tenkrát (2007) potvrdila jak Sněmovna lordů, tak později i Evropský soud pro lidská práva.

„Je správně, aby ti, kteří jsou nevinní, ještě museli platit za svoje utrpení? Je to absurdní. A na omluvu ze strany policie taky kašlu, neznamená to pro mě vůbec nic,“ reagoval rozhořčeně Andrew Malkinson. Předseda výboru pro spravedlnost Bob Neill vyzval vládu, aby zákon přezkoumala. Ministerstvo spravedlnosti ale neplánuje nic měnit: „Kompenzační srážky lze u neprávem uvězněných osob provádět, protože významně uspořili na životních nákladech po dobu pobytu ve vězení,“ stojí v prohlášení ministerstva.

 

Přečtěte si
pravlast
2. 8. 2023 • 12:48

Jasně,když ušetřili na životních nákladech tak mají právo požadovat vrátit i čas a odpovídající část života.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.