Psychopat pálí po kocourech: Trefil ho do srdce! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 20. června 2024

Svátek slaví Květa, zítra Alois

Psychopat pálí po kocourech: Trefil ho do srdce!

„Šmudlíčkovi dávám utišující léky,“ říká chovatelka.
„Šmudlíčkovi dávám utišující léky,“ říká chovatelka.  (Foto Policie ČR)

Teror v Novém Městě pod Smrkem! Neznámý ozbrojenec tam pálí po bezbranných kočkách. Jednu postřelil a druhou zabil! Majitelka zvířat je nešťastná. Útočníka hledá policie.

Eva Chaloupková chová kočičky už dvacet let. Vždycky jde o nalezence, které nikdo nechce a ona jim nezištně a z dobrého srdce poskytuje domov. Minulý týden ale zažila něco, s čím se dosud nesetkala. Její kočky si vybral za cíl neznámý psychopat a pálí po nich střelnou zbraní. „Vše začalo minulou středu, kdy někdo třemi ranami postřelil mého kocourka Šmudlíčka (3). Kulky má pořád ještě v těle, půjde to operovat, ale podle doktorů se musí nejdřív zapouzdřit,“ popisovala Aha! zdrcená chovatelka. Milovanému kocourkovi dává silné tišící léky. Naštěstí je mimo ohrožení života. „Příští týden půjde na operaci, při které mu střely vyndají. Poté je předají policii kvůli balistickým zkouškám,“ dodala paní Eva.

Moureček (†6) nepřežil

Zatímco Šmudlíčka se podaří zachránit, kocour Moureček (†6) řádění neznámého zaplatil životem. „V neděli ráno ho pár metrů od našeho domu našel soused. Někdo ho střelil přímo do srdce,“ řekla s pláčem chovatelka. Nevyloučila, že pachatelem může být někdo ze sousedství.

Kousek od školky

Situace je o to závažnější, že střelba se odehrává v těsném sousedství mateřské školky, ve frekventované ulici, kde se běžně pohybují malé děti.

Policie v akci

Policisté místo ohledali a nařídili pitvu. Jakou zbraň a munici střelec použil, je zatím předmětem vyšetřování. Policisté řeší případ pro podezření z týrání zvířat a po pachateli pátrají. „V případě prokázání viny a odsouzení mu může hrozit šest vězení,“ potvrdila policejní mluvčí Ivana Baláková.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.