Tři roky natvrdo a léčení: Opilý táta zalehl dcerku (†6 měs.) | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 26. února 2024

Svátek slaví Dorota, zítra Alexandr

Tři roky natvrdo a léčení: Opilý táta zalehl dcerku (†6 měs.)

Muž měl včera u soudu vážnou tvář.
Muž měl včera u soudu vážnou tvář.  (Foto Aha! – Zdeněk Matyáš)

Vypitý alkohol a neopatrnost sehrály v listopadu 2021 hlavní roli v děsivé rodinné tragédii na Jihlavsku. Opilý Michal K. (40) spadl na svoji půlroční dcerku a zalehl ji. Holčička v nemocnici zemřela. Krajský soud v Brně včera poslal muže na tři roky za mříže.

Muž se třemi promile v krvi se nad miminkem, ležícím na dece, převlékal. Najednou ale zavrávoral a děťátko zavalil. Tím způsobil své dceři vážné poranění hlavy. Přestože lékaři dělali, co mohli, dívenku už zachránit nedokázali. „Jsem kretén. Měl jsem na sobě úzké kalhoty. Nemohl jsem se z nich dostat, ztratil jsem rovnováhu a spadl,“ omlouval se letos v březnu u Okresního soudu v Jihlavě své jednání Michal K. Tehdy vyvázl s tříletou podmínkou, avšak žalobce žádal tvrdší trest a proti verdiktu se odvolal. Krajský soud v Brně poslal nezodpovědného otce na tři roky do basy. Zároveň mu uložil ambulantní protialkoholní léčení. „Původní trest byl vzhledem k nevratným následkům události nepřiměřeně mírný,“ zdůraznila předsedkyně odvolacího senátu Halina Černá. Rozsudek je pravomocný.

Netušil, co provedl

Vyšetřování ukázalo, že muž kvůli opilosti vůbec netušil, co udělal. Zatímco jeho manželka zoufale volala na záchranku, on v alkoholovém opojení usnul. Když na záchytce vystřízlivěl, putoval rovnou do policejní cely.

Ztratil vše, co mohl

„Můj klient všeho lituje. Doposud byl bezúhonný, okamžitě se začal léčit. Během jediného dne přišel o všechny kamarády i rodinu. Pětiletého syna už rok neviděl,“ uvedl obhájce odsouzeného Tomáš Havran.

Přečtěte si
AHel
19. 5. 2023 • 18:49

Proč dostal tak málo? Dobytek jeden. Ten kňučí jaký je chudáček. Ožralové jsou odporní!!!!

miroslava13
19. 5. 2023 • 11:16

když se někdo vlastní pílí dopracuje ke stavu skoro bezvědomí-tak s ním nemám slitování!!! Sám se ožral jako prase, sám musí pykat!!! Akorát je mi líto zmařeného života malé nevinné dušičky, která za nic nemohla a odnesla to! to se NEDÁ odpustit.

miroslava13
19. 5. 2023 • 11:02

ožralý magor! co čekal? že ho někdo za smrt dcery pochválí??? Nevím, co ty lidi na tom chlastu mají! jen se kvůli tomu rozpadají rodiny.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.