Velký velikonoční test: Povaha podle úpravy vajec! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 13. července 2024

Svátek slaví Markéta, zítra Karolína

Velký velikonoční test: Povaha podle úpravy vajec!

Tak jakpak si tě dneska připravím? Vejce vejcovatý?
Tak jakpak si tě dneska připravím? Vejce vejcovatý? (Foto Shutterstock)

Koledníci je zítra dostanou nejspíše vařená natvrdo anebo jako vyfouknuté kraslice. Ovšem pokud vám ještě v lednici zbylo pár nezpracovaných vajíček a máte třeba hlad, je to ideální příležitost vyzkoušet si malý test osobnosti.

Na jakou dobrotu z vajíček, resp. jejich úpravu máte největší chuť? Vyberte si z našeho menu a zjistěte, která charakteristika se na vás hodí. Pozn.: Jde o výsledky britské vědecké studie z roku 2022 provedené na vzorku 1010 dospělých respondentů.

1/ Míchaná vejce: Spolehlivá »konzerva«

Přestože na talíři máte rádi mišmaš – bílky a žloutky pěkně promíchané dohromady, v reálním životě vyžadujete řád a organizovanost. Jste konzervativní, možná trochu staromódní a vadí vám jakékoli změny v rutině. Máte jen pár přátel, ti by za vás ale dali ruku do ohně. V zaměstnání na sebe kladete vysoké nároky. Jste cílevědomí a pilní.

2/ Vejce natvrdo: Bohémská duše

Tohle je asi nejfádnější způsob přípravy a vy jste pravý opak své oblíbené lahůdky – neorganizovaní, impulzivní, živí. Je vám jedno, co si o vás okolí pomyslí. Často také dříve jednáte, než abyste se nad problémy zamysleli. Máte tendenci zůstávat v nefunkčních vztazích, přestože vám ani vašemu protějšku nic nepřinášejí.

3/ Vejce naměkko: Ve své bublině

Ty milují samolibí lidé, kteří jdou v první řadě po vlastním prospěchu. Ve společnosti nejsou příliš oblíbení, nemají ani moc přátel. Je jim to ale celkem jedno – pro druhé se přece měnit nebudou. Sami na sebe jsou přísní. A na své okolí ještě víc. Ovšem pod slupkou bručouna dřímá možná někdo jiný. Jen ho probudit.

4/ Ztracená vejce: Lev salónů

Tuhle lahůdku si dopřejí společenští a optimističtí lidé se smyslem pro humor. Nemají přehnaná očekávání, jsou to životní realisté, a tak je jen tak něco nerozhází. Bývají úspěšní v práci i ve vztazích, možná i proto, že jim stačí málo. Nepotřebují spoustu peněz ani luxus, chtějí prostě jen žít svůj život.

5/ Volská oko: Jako z divokých vajec

Jste stejní, jako váš oblíbený pokrm: Navenek jako ten žloutek – temperamentní, neposední. Jinak ale dáváte přednost stabilitě a životním jistotám; což je ten bílek, je také dobře usmažený a pevný. Jste přátelští, snadno si najdete své spřízněné duše. Ale jen několika málo z nich skutečně věříte.

6/ Smažená vejce: Pracant a všudybyl

Vy jste skuteční dříči! Nikdy se nezastavíte, skoro jako byste snad měli v zadku vrtuli. A v tom, co děláte, jste skutečně dobří. Delší dobu vám trvá, než se otrkáte, než se seznámíte nebo než si zvyknete na nové věci. Pak je s vámi ale za všech okolností pohoda.

7/ Vejce Benedikt: Solitér

To je něco pro fajnšmekry. A přesně takoví vy jste: Zaneprázdnění, toužící po zážitcích a nových podnětech. Pravděpodobně hodně pracujete a cestujete, zběsilé životní tempo vám ale vyhovuje. Taky si neberete servítky. Pokud něco není podle vašich představ, nebojíte se ozvat.

8/ Omeleta: Puntičkář

Jen se přiznejte, že vy jste na sebe možná až moc přísní? Dokonalost vyžadujete nejen v zaměstnání, i doma musíte mít všechno napulírované. Ve věcech chcete mít jasno, nenecháte se omámit líbivými slovy. A možná právě proto můžete mít problém najít si skutečné přátele nebo i partnery.

9/ Plněná vejce: Neposeda a vabank hráč

Rutina a předvídatelnost je pro vás sprosté slovo. Vy milujete poznávání nových lidi, nových míst, věcí či chutí. Bohužel jste ale poměrně přelétaví a máte sklony k nevěře. Na druhou stranu se s vámi člověk rozhodně nenudí.

10/ Vaječný quiche: Náladová letora

Tento slaný koláč můžete podávat studený i teplý. A vaše povaha je stejná – člověk nikdy neví, jestli vás zastihne v dobrém nebo špatném rozmaru. Umíte být milí, veselí, abyste se z vás za pár hodin stal cholerik. Ve vaší přítomnosti jen tak někdo nevydrží. Ale nemyslíte to špatně. A už vůbec nejste zlí – ba naopak. Jen jste prostě možná až moc přecitlivělí.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.