Slůně v Zoo Praha oslavilo třetí narozeniny: Lakuna si užívala wellness | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 3. června 2023

Svátek slaví Tamara, zítra Dalibor

Slůně v Zoo Praha oslavilo třetí narozeniny: Lakuna si užívala wellness

Spokojená a čisťounká jde mámu vyzvat ke hře.
Spokojená a čisťounká jde mámu vyzvat ke hře.  (Foto Zoo Praha/Miroslav Bobek)

Třetí narozeniny oslavila nejmladší členka sloního stáda v Zoo Praha Lakuna. Dala si oblíbenou koupel a kůži si ošetřila poválením v písku.

Na jejím výročí letos ale leží stín. V lednu podlehla slonímu herpesu její o dva měsíce mladší sestřička Amalee, s níž tvořily﷯ nerozlučitelnou dvojku. Podle vrchního chovatele slonů Martina Kristena ve stádu citelně chybí. Přesto Lakuna chuť do života neztratila a ke hrám teď vyzývá ostatní slonice. „Hodně času tráví především se svojí matkou Tamarou. Ta byla vždy velmi hravá a společenská,“ říká chovatel. Do zábavy slůňat se ale příliš nezapojovala. Nyní se ale prý snaží Lakuně vynahrazovat to, o co přišla ztrátou Amalee. „Je více aktivní a návštěvníci je mohou pozorovat, jak společně pobíhají po výběhu a skotačí,“ dodává Kristen. Podobně se zlepšil vztah Lakuny i s ostatními slonicemi.

Osmihlavé stádo

V Údolí slonů v pražské zoo žije v současné době osm chobotnatců. Kromě Lakuny je zde vůdce stáda Ankhor (40), samci Max a Rudi, kterým bude letos sedm, matky slůňat Tamara (17) a Janita (18), dále Shanti (46) a nejstarší Gulab (64).

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.