Velká sláva v Chmutově: Tuleň Kašek slaví 40 | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 3. června 2023

Svátek slaví Tamara, zítra Dalibor

Velká sláva v Chmutově: Tuleň Kašek slaví 40

Kašek se svou dcerou Tominou.
Kašek se svou dcerou Tominou. (Foto Aha! – Karel Kopáč)

Když ho kdysi jako opuštěné mládě našli rybáři na pobřeží Baltského moře v Polsku, nebylo jasné, zda tulení sameček vůbec přežije. Teď v chomutovském zooparku slaví čtyřicátiny!

Nejdřív pobyl nějakou dobu v záchranné stanici a krátce nato putoval do péče zoologické zahrady v Katowicích. Dostal jméno Kašek a vydržel zde celých 13 let, než se vydal na dlouhou cestu do severočeského Chomutova. „Ve svých 40 letech je nejstarším samcem tuleně kuželozubého v chovech evropských zoologických zahrad. Narodil se ve volné přírodě, přesné datum narození tudíž chovatelé neznají. Březen ale spadá do období na přelomu zimy a jara, kdy tuleni mláďata rodí,“ vysvětlila Věra Fryčová, ředitelka chomutovského zooparku. Za tu dobu se stal tulení dědeček Kašek jeho ikonou a jedním z nejoblíbenějších zvířat. „Kdo u nás někdy na krmení tuleňů byl, tak jistě ví, že právě Kašek je se svým plácáním si o přídavek pokaždé jeho hlavní hvězdou,“ dodává s úsměvem ředitelka.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.