Senior pirátem silnic i v 68 letech: Opilý ujížděl rychlostí 200 km/h! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 8. června 2023

Svátek slaví Medard, zítra Stanislava

Senior pirátem silnic i v 68 letech: Opilý ujížděl rychlostí 200 km/h!

Řidič i mimo dálnici unikal rychlostí přes 160 km/h., na dálnici jel i 200 km/h...
Řidič i mimo dálnici unikal rychlostí přes 160 km/h., na dálnici jel i 200 km/h... (Foto Policie ČR )

Ve svém věku už by měl mít rozum. Jenže seniorovu (68) mysl zatemnil alkohol, který si dopřával i před jízdou autem. Když ho potom chtěli stavět policisté, začal jim ujíždět. Místy i rychlostí přes 200 km/h!

Tahle tvář za volantem audiny nebyla kontrolující policejní hlídce v Polance nad Odrou neznámá. Věděli, že seniora, který se k nim blížil, jejich kolegové už dříve dvakrát zastavili a on pokaždé nadýchal. Ani tentokrát nebyl muž střízlivý, a tak není divu, že před hlídkou dupl na plyn.

Uvázl ve smyčce

Muž se snažil policejní vůz setřást prudkým odbočením do jedné z uliček a zamířil na Ostravu-Porubu. „Poté sjel na nájezd na dálnici D1 směrem na Brno. Po dálnici jel rychlostí mnohdy přesahující 200 km/h,“ popsala policistka Eva Michalíková. Z dálnice pirát vjel do Studénky, kde se otočil na kruháči a opět se vydal na dálnici, tentokrát zpět na Ostravu. To už ale byli policisté nachystaní. „Hlídky dostaly během okamžiku řidiče do tzv. smyčky,“ uvedla policistka. Řidiči nezbývalo než zastavit.

Pije, stále pije

Důvodů k úprku měl senior několik. Den předtím policistům zastavil, ale nadýchal dvě promile. Dostal předvolání na stanici a další jízda mu byla zakázána. Už tehdy jel bez řidičáku, o ten přišel před půl rokem. Jak jinak, kvůli pití. Po honičce pak nadýchal 0,5 promile. Teď už nejspíš zamíří do basy...

Až tři roky basy

Seniorovi bylo ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření ze spáchání přečinů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky. Za to mu hrozí mu až tři roky za mřížemi!

Past nejen policejní

Jak mohou policisté zastavit ujíždějícího řidiče? Jistě, existují třeba zastavovací pásy, které prorazí pneumatiky, nejméně násilný způsob je ale tzv. smyčka, která v policejním slangu představuje past či zátaras, kdy ujíždějící vůz obklíčí ze všech stran policejní vozy. Pokud situace dovolí, mají policisté ze zákona možnost na místě využít i okolní řidiče a jejich vozy, ideálně ty velké, například nákladní auta.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.