Zabil na přechodu a potom ujel... Tři roky pro piráta silnic | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 5. října 2023

Svátek slaví Eliška, zítra Hanuš

Zabil na přechodu a potom ujel... Tři roky pro piráta silnic

Pirát u soudu tvrdil, že vězení si nezaslouží. Svou tvář odmítl ukázat.
Pirát u soudu tvrdil, že vězení si nezaslouží. Svou tvář odmítl ukázat. (Foto Aha! – Karel Janeček)

Chtěl se jen po přechodu dostat k zastávce tramvaje. Stálo ho to život. Jana Š. (†29) smetl se svým BMW Tomáš Kurečka (26), zabil ho a pak sprostě ujel. U soudu dostal tři roky natvrdo.

Honzu Š. přejel loni 30. července hodinu před půlnocí na přechodu u zastávky Třebovická. Na padesátce jel rychlostí 125 kilometrů v hodině. Mladého muže nechal umírat, šlápl na plyn a zmizel. „To je vůbec to nejhorší provinění, jehož se řidič může dopustit,“ řekla u krajského soudu žalobkyně Šárka Klein Miketová. Kurečka požadoval mírnější, podmíněný trest, avšak neuspěl. Vyfasoval tři roky ve věznici s ostrahou a navíc pětiletý zákaz řízení. Verdikt je pravomocný. „Vyjadřuji lítost nad nehodou, kterou jsem zavinil a připravil o život člověka,“ kál se odsouzený. Dodal, že příbuzným zabitého Honzy poslal odškodné, a to dvakrát po osmdesáti tisících.

Jezdí jako blázen

Tomáši Kurečkovi neslouží k dobru rovněž jeho dosavadní čtyři dopravní přestupky. Vždy to bylo výrazné překročení nejvyšší povolené rychlosti. Naposledy si to hasil 140 km/h obcí v úseku s povolenou osmdesátikilometrovou rychlostí.

Přečtěte si
AHel
18. 1. 2023 • 08:35

Co to má znamenat, za zabití na přechodu autem a ujetí od nehody JEN 3 roky? Dala bych mu 10 let! Kde to jsme... no jo, když za tříleté utopené dítě dáváte také 3 roky.... je to směšně nízký trest za to co způsobil v té rodině, strašné.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.