Stanjura hledá peníze a ve hře je i vyšší DPH! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 30. ledna 2023

Svátek slaví Robin, zítra Marika

Stanjura hledá peníze a ve hře je i vyšší DPH!

Ministr financí Zbyněk Stanjura
Ministr financí Zbyněk Stanjura (E15 Michaela Szkanderová)

Kde stát vezme miliardy korun? Odpověď na to nyní hledá ministr financí Zbyněk Stanjura (58, ODS). Kromě osekání výdajů je ve hře například zvýšení sazeb daně z přidané hodnoty (DPH).

S informací o možných změnách sazeb DPH u některých služeb a vybraného zboží přišla Česká televize. Podle té vláda Petra Fialy (58, ODS) uvažuje, že se vrátí k daňovým sazbám z roku 2020. Tehdy totiž byly například stravovací a ubytovací služby, vodné a stočné, svoz odpadu, noviny a časopisy, oprava obuvi, krejčovské služby či třeba kadeřnické služby ve vyšším daňovém pásmu.

A pokud by se stát rozhodl k tomuto vrátit, znamenalo by to zdražení pro zákazníky. Ministr financí nepopírá, že se o tom vláda baví. Podle něho ale není ještě o ničem rozhodnuto. „Bavíme se nejen o výdajové straně rozpočtu, ale i té příjmové, ať už o nepřímých daních, ale i skutečně plošném rušení většiny neodůvodněných daňových výjimek, sazbách DPH, spotřební dani, rodičovské atd.,“ řekl Aha! šéf státní kasy.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.