Nálezce odevzdal na pumpě ztracenou peněženku: Většinu peněz ale ukradl! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 31. ledna 2023

Svátek slaví Marika, zítra Hynek

Nálezce odevzdal na pumpě ztracenou peněženku: Většinu peněz ale ukradl!

Ukradl 2500 korun a 350 eur.
Ukradl 2500 korun a 350 eur.  (Foto Policie ČR)

Ostudná kuriozita se vyklubala z krádeže peněz, kterou řešili policisté v Ostravě-Porubě. Muž (27) na benzince našel peněženku, a než ji odevzdal na policii, zredukoval její obsah. Přitom se dvakrát minul s majitelem!

Šrajtofle vypadla majiteli po tankování a řidič vedlejšího auta ji sebral ze země. Chvíli váhal, nakonec si obsah prohlédl a odjel. Přitom šel kolem majitel. Nálezce zamířil na policii. „Odevzdal peněženku včetně dokladů a s hotovostí asi 500 korun a jedno euro,“ popsala policistka Eva Michalíková. Sotva odešel, na služebnu vběhl majitel peněženky nahlásit ztrátu. Zůstal v šoku, když mu portmonka přistála v ruce. Při pohledu dovnitř zbledl. „Podle něj v ní měly být tři tisíce korun a asi 375 eur,“ podotkla Michalíková. Policisté si nálezce zavolali a muž se přiznal. „Lituji toho, celou dobu jsem měl špatné svědomí,“ řekl dosud bezúhonný muž. Všechny peníze policistům odevzdal a ty se vrátily majiteli. Nálezci však hrozí za krádež až dva roky ve vězení.

Vše někomu patří

Policie upozorňuje, že ponechání si nalezené věci je protiprávní. „Podle hodnoty věci může jít i o trestný čin. Nálezce je povinen věc vrátit majiteli, případně odevzdat podle místa nálezu, například na benzinové stanici, obecnímu úřadu nebo policii,“ řekla policistka Eva Michalíková.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.