Talentovanou Aničku (†19) zabilo létání: Nepřežila zřícení větroně! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. dubna 2024

Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela

Talentovanou Aničku (†19) zabilo létání: Nepřežila zřícení větroně!

Trosky větroně v poli.
Trosky větroně v poli. (Foto PČR, Facebook, IG, INT)

Smrt talentované Aničky (†19) z Dobrušky oplakávají její blízcí a přátelé. Absolventka gymnázia, která okouzlovala zpěvem a malováním, zemřela v pondělí při pádu s větroněm u Nového Města nad Metují.

Před tragickou smrtí Anička své okolí utvrzovala v o tom, že létání je její největší vášní. „Nepřeháním, když řeknu, že začít létat a scházet se i se vzduchem chlazenými pobudy bylo to nejlepší rozhodnutí mého života,“ napsala na Instagramu talentovaná umělkyně, která se prý chtěla stát vojenskou záchranářkou.

K tragédii došlo u letiště v Novém Městě nad Metují, kde byla Anička členkou aeroklubu. Právě se účastnila pilotního kurzu v jednomístném větroni typu VT-116 Orlík, když se stroj při přistávání z neznámé příčiny zřítil z výšky 150 metrů a dopadl do pole 100 metrů od přistávací dráhy. Dívka na místě zemřela. Neštěstí vyšetřuje policie spolu s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.