TV vysílání po přechodu na DVB-T2: Stížnost vedení ČTÚ na ministra Síkelu! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 2. července 2022

Svátek slaví Patricie, zítra Radomír

TV vysílání po přechodu na DVB-T2: Stížnost vedení ČTÚ na ministra Síkelu!

Jozef Síkela
Jozef Síkela (Martin Přibyl)

Vedení Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) chtělo včera s ministrem průmyslu Jozefem Síkelou (54, za STAN) probrat svoji agendu. Místo toho je ministr »zpražil« kritikou a pak odešel.

Problémy spojené se zhoršením příjmu televizního vysílání po přechodu na standard DVB-T2 včera kritizoval ministr Síkela. Podle něj si stěžují desítky tisíc lidí včetně starostů a vedení ČT. „V Bruselu slýchám negativní reakce na práci Českého telekomunikačního úřadu. Teď je šance něco změnit,“ uvedl včera ministr a oznámil, že chce úřad odpolitizovat a vybrat nástupce jednoho z končících radních v transparentním řízení.

Jeho schůzka s předsedkyní ČTÚ Hanou Továrkovou ale trvala jen chvíli. „Nečekali jsme, že schůzka bude trvat několik minut, během kterých nebudeme puštěni ke slovu,“ kritizovala ministra Továrková, podle které neproběhla vůbec debata, třeba jak Čechům zlevnit mobilní data.

Přečtěte si
blesik
10. 5. 2022 • 21:51

Je to šlendrián a bezohlednost k divácké obci. Diváci aby neustále lovili lepší signál, většinou marně, nejde obraz, nejde zvuk a střídá se to na různých kanálech. A tak se ptám, proč jsme museli měnit televize, kupovat set top boxy. proč platíme poplatky za Tv vysílání, když se na Tv většinou nedá dívat? Pana ministra se to už netýká?

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.