Medvídě poprvé venku poznávalo svět: Mlsání na houpačce... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 18. dubna 2024

Svátek slaví Valérie, zítra Rostislav

Medvídě poprvé venku poznávalo svět: Mlsání na houpačce...

Ustálo i houpačku s lákavým ovocem.
Ustálo i houpačku s lákavým ovocem. (Foto Aha! – Karel Kopáč)

Jako Míša Kulička se vybatolilo poprvé ven na sluníčko mládě medvědů ušatých v Zoo Chleby na Nymbursku. Máma Angara (6) ho při tom starostlivě hlídala.

Nejdříve vyšla z ubikace Angara, za ní zvědavě vystrčil čumáček potomek a šel jí v patách. Když si troufal moc, čenichem do něj máma strčila a naznačila mu, aby se držel zpátky. Aha! u toho bylo jako první. To bylo novinek. Medvídě nejprve ochutnalo trávu, otestovalo houpačku s ovocem, předvedlo chůzi po zadních. „Houpačku, na kterou dáváme krmení, hlavně ovoce, tam mají dospělí medvědi, aby se zabavili. Mládě si na ní navíc trénuje motoriku a posiluje, aby se naučilo pohybovat v terénu a lézt na stromy,“ vysvětlil lektor ze Zoo Chleby Jaroslav Dufek. Netrvalo dlouho a medvídě už okoukalo od matky, jak šplhá po kmeni, a hned to zkusilo.

Medvědí batole s podporou mámy předvedlo i chůzi po zadních.

Žijí v horách

V přírodě medvědi ušatí obývají listnaté či smíšené lesy a lesy s trnitými křovisky v hornatých oblastech střední, jižní, východní a jihovýchodní Asie. Vyskytují se v nadmořské výšce 3500 až 3700 m n. m.Přečtěte si
-bello-
26. 4. 2022 • 11:03

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.