Matka vražedkyně u soudu: Mlčela a jen plakala... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 2. října 2022

Svátek slaví Olívie, zítra Bohumil

Matka vražedkyně u soudu: Mlčela a jen plakala...

Žena promluvila u soudu jen se svou advokátkou.
Žena promluvila u soudu jen se svou advokátkou. (Foto Aha! – Kateřina Moravcová)

O vazbě pro matku vražedkyni (27) včera rozhodoval Okresní soud v Karlových Varech. Žena v sobotu v pronajatém bytě zavraždila svou tříletou dceru a syna (5) vážně pobodala. Ruku nevztáhla pouze na šestitýdenní miminko.

Žena přišla do soudní budovy v doprovodu policejní eskorty. Svou tvář před objektivy fotoaparátů a kamer neskrývala. Na lavici před vazebním jednáním si chvílemi utírala slzy kapesníkem, trochu se třásla. Mlčela. Působila klidně, až odevzdaně. Jednání, které trvalo asi 45 minut, ji zřejmě více nevykolejilo. O svých důvodech, které ji k tak hroznému činu vedly, mluvit nechtěla.

Soudkyně Michaela Jasová rozhodla o její útěkové vazbě. „Je ohrožena sazbou 15 až 20 let a s tím souvisí nebezpečí, že by se mohla někde skrývat nebo utéct,“ dodala soudkyně. Pobodaný chlapec, který leží v pražské motolské nemocnici, už není v ohrožení života. Miminko je v péči karlovarských lékařů a v místním špitále leží už jen na pozorování.

Půjdou k pěstounům?

O osudu drobečků bude zřejmě rozhodovat Odbor sociálně- -právní ochrany dětí (OSPOD). Ten je pravděpodobně umístí do pěstounské péče.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.