Syna dovezli z porodnice, pak přišlo neštěstí: Rodina Sazovicích vyhořela kvůli mobilu! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 4. července 2022

Svátek slaví Prokop, zítra je Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje

Syna dovezli z porodnice, pak přišlo neštěstí: Rodina Sazovicích vyhořela kvůli mobilu!

Radmila se synkem.
Radmila se synkem. (Foto Aha! – Slávka Červená a archiv rodiny)

I tabulky v oknech roztavil požár v bytě rodiny Radmily Mrázkové (32) z Březůvek na Zlínsku. Způsobil ho mobil v nabíječce! S manželem, čerstvě narozeným synkem a dcerkou Verunkou (5) našla pomoc v Sazovicích.

Paní Radmila se těšila ze synka Martínka. V březnu, když mu bylo 12 dnů, s ním a dcerkou Verunkou vyrazila na procházku a nákup. Po návratu ji čekal šok. „Otevřela jsem vstupní dveře s malým na rukou a divila se, proč je tam taková tma. Došlo mi, že asi hoří. Tak jsem syna dala do skořepiny na chodbu a šla se podívat dál. Byl to tak černý těžký dým, nemohla jsem se ani zorientovat. Všude saze. Začalo se mi těžko dýchat. Říkala jsem si, snad tu nezůstanu,“ vzpomínala. Pomohl jí soused, který bydlel pod jejich bytem. Snažil se i hasit. „Nebylo to už ale reálné, volal jsem hasiče,“ řekl.

Takto dopadla sedačka, kterou zapálil mobil.

Mobil na sedačce

Hasiči plameny rychle zkrotili a zakouřený dům odvětrali. Pak se ukázala i příčina neštěstí. „Když jsem odcházela, dala jsem si nabít mobil a nechala ho na sedačce. Jak se zjistilo, přístroj začal hořet a za necelou hodinu přišla zkáza,“ popsala paní Radmila. Jí, dětem a ani nikomu dalšímu se naštěstí nic nestalo, požár ale byt zdevastoval. Rodina se musela rozdělit. Manžel paní Radmily, který pracuje jako programátor, šel bydlet k mamince do Doubrav a ona s dětmi zase k mámě do Hostišové. Dočasné přístřeší jim před Velikonocemi nabídli příbuzní ze Sazovic, a svátky proto mohla rodina trávit už pohromadě.

Nabíjejte bezpečně

S elektronikou, jako jsou mobily, tablety nebo notebooky, se setkáme skoro v každé domácnosti. Jak ji nabíjet bezpečně?

● Při nabíjení zařízení postavte na nehořlavý materiál.
● Používejte kvalitní a nepoškozené kabely a nabíječky.
● Když je nabitá, elektroniku odpojte.

Verunka si v původním pokojíčku chová bratříčka.

Škoda za milion

„Když teď cítím dým, je mi zle. Byt jsme měli pojištěný, ale na vše asi nebude,“ řekla paní Radmila. Oheň napáchal škody asi za milion korun. Vlna solidarity od ostatních lidí ji však překvapila. „To vás pak nabije správnou energií a zvedne ze dna. Víte, že má smysl jít dál, zvládnete to,“ řekla dojatě. Rodině můžete pomoci příspěvkem na Donio.czPřečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.