Nádraží v Kramatorsku: Ruské rakety zmasakrovaly uprchlíky! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 28. června 2022

Svátek slaví Lubomír, zítra Petr a Pavel

Nádraží v Kramatorsku: Ruské rakety zmasakrovaly uprchlíky!

Místo odjezdu do bezpečí smrt. Kramatorské nádraží po útoku.
Místo odjezdu do bezpečí smrt. Kramatorské nádraží po útoku. (Foto ČTK/AP, Telegram )

Hrůza, děs a bezmoc! 39 mrtvých a více než 80 zraněných si vyžádalo včerejší ruské ostřelování nádraží ve východoukrajinském Kramatorsku. Přesná čísla se teprve upřesňují. Nádraží bylo plné uprchlíků, když ho zasáhly ruské rakety. „Jde o zlo bez hranic,“ odsoudil útok ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (44).

Dvě ruské rakety zasáhly vlakovou stanici v Kramatorsku na východě Ukrajiny, kterou využívají civilisté k evakuaci. Podle gubernátora Doněcké oblasti Pavla Kyrylenka byly na nádraží 4 tisíce lidí, kteří se snaží uprchnout z oblasti bojů. Většínou senioři, děti a ženy.

Podle něj zůstalo po útoku 39 mrtvých. Agentura Unian sdělila, že Rusové útočili z raketových komplexů Iskander. „Chtějí zasít paniku a strach,“ řekl Kyrylenko. Z východní oblastí Ukrajiny bylo evakuováno už 170 000 lidí. „Vzhledem k tomu, že Rusové soustřeďují své úsilí v Doněcké a Luhanské oblasti, je pro civilisty lepší tyto regiony opustit,“ napsal v noci Kyrylenko s tím, že evakuační vlaky vyrážejí denně.

„Ruští nelidé neopouštějí své metody. Chybí jim síla a odvaha postavit se nám na bojišti a cynicky ničí civilní obyvatelstvo,“ uvedl Zelenskyj. Kramatorsk se nachází na severu Doněcké oblasti, nedaleko města Slovjansk. Ukrajinští představitelé tvrdí, že se ruské síly přeskupují k nové ofenzivě a že Moskva plánuje zabrat co nejvíce území ve východní části Ukrajiny.Přečtěte si
st.rec
9. 4. 2022 • 11:44

Teda nevím,ale fašouni,banderovci a SS vojsko jsou už uprchlíci?

-bello-
9. 4. 2022 • 11:12

Jde o to, jakých hranic se to týká .

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.