Paní Axana s dětmi našla azyl v Uherské Hradišti: Útěk od televizní věže | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 23. března 2023

Svátek slaví Ivona, zítra Gabriel

Paní Axana s dětmi našla azyl v Uherské Hradišti: Útěk od televizní věže

Paní Axana s dětmi Viktorkou a Erikem. Ten dostal zřejmě z únavy teplotu, ale hra na mobilu ho trochu rozptýlila.
Paní Axana s dětmi Viktorkou a Erikem. Ten dostal zřejmě z únavy teplotu, ale hra na mobilu ho trochu rozptýlila. (Foto Aha! – Slávka Červená)

Tři dny cestovala, hlavně vlakem, Axana Ksuša (45) z Kyjeva do Česka, do bezpečí. Nyní je s dcerou (17) a synem (6) v azylovém domě v Uherském Hradišti.

„V Kyjevě máme byt v pětipatrovém domě. Přímo naproti našeho okna stojí televizní věž, kterou Rusové ostřelovali. Tu hrůzu jsme měli přímo před očima. Hned jsme se sbalili a vyrazili,“ líčila hrůzný zážitek žena. V azylovém domě je s dcerou Viktorií (17) a synem Erikem (6).

Cestovali přes Polsko a odtud by měla dorazit ještě dcera Darina (20). „Manžela a syna (26) už nechtěli pustit. Bojíme se o ně. Vůbec nevím, co s nimi je,“ pokračovala. Viktorka baristka studovala při práci večerní školu. „Chtěla by pokračovat a já najít nějakou práci. Chci moc poděkovat. Chováte se k nám úžasně,“ vzkázala Čechům a Moravanům Axana Ksuša.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.