Zvýšený zájem o zbraně a střelivo: Češi se ozbrojují! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 2. října 2022

Svátek slaví Olívie, zítra Bohumil

Zvýšený zájem o zbraně a střelivo: Češi se ozbrojují!

V souvislosti s ukrajinskou krizí stoupl mezi Čechy zájem o zbraně a střelivo.
V souvislosti s ukrajinskou krizí stoupl mezi Čechy zájem o zbraně a střelivo. (Foto Aha! – Pavel Ryšlink)

Razantně zvýšený zájem o zbraně a střelivo zaznamenávají v těchto dnech provozovatelé obchodů se zbraněmi. Lidé nakupují hlavně pistole a střelivo. Nezvykle velká poptávka je však i o kuše a výkonné vzduchovky.

„Už od minulého týdne jsme evidovali zvýšenou poptávku po zbraních a střelivu. V momentě, co se válečný konflikt stal realitou, začalo se více nakupovat,“ prozradil provozovatel největší olomoucké prodejny a střelnice Gunsport Timpo Ivo Kosina (53). Podle něho zájem o zbraně vzrostl několikanásobně.

Bezpečnost a ceny

Lidé myslí především na svoji bezpečnost. „Většinou samozřejmě vnímají určitý moment nejisté budoucnosti. Někteří cítí ruskou hrozbu, někteří si zase nejsou jisti tím, co přinese možná uprchlická krize,“ konstatoval Ivo Kosina a dodal: „A samozřejmě kromě osobní bezpečnosti je tu také ten fakt, že zcela nepochybně půjdou nahoru ceny.“ V Gunsport Timpo, který je největším centrem střelectví na Olomoucku, prodávali podle Ivo Kosiny doposud několik krabiček nábojů denně a tak dvě pistole za týden. „Náboje většinou kupovali myslivci a návštěvníci střelnice. Dnes nakupují lidé náboje do zásoby. A pokud jde o zbraně, ze dvou týdně jsou to dnes minimálně dvě denně,“ prozradil Ivo Kosina.

Oprašují průkazy

Mezi zájemci o zbraně jsou podle Ivo Kosiny i lidé, kteří doposud žádnou zbraň nevlastnili. „Mají sice zbrojní průkaz, ale vlastní zbraň ne. Tito lidé nyní žádají o nákupní povolení, nebo využívají i povolení, které už mají z dřívějška, a během tohoto týdne se snaží si zbraň pořídit,“ uvedl Ivo Kosina.

Kuše i vzduchovky

Zbraně na vlastní obranu si kupují ale i lidé, kteří nevlastní zbrojní průkazy. „Hodně teď prodáváme i vzduchovky s vysokou účinností, plynové zbraně a také kuše. Lidé opravdu cítí nějaké nebezpečí a chtějí mít něco na obranu,“ prozradil Ivo Kosina.

Stejné je to i jinde

„Mohu potvrdit, že v posledních dnech jsme i my zaznamenali jistý nárůst prodeje střeliva do krátkých zbraní,“ prozradil Jan Peterka z prostějovské prodejny Zbraně a Myslivost. „Je to blázinec, nemám ani čas se s vámi bavit. Ano, mohu potvrdit, že se v těchto dnech opravdu hodně prodává,“ uvedla prodavačka v prodejně STV ARMS v Přerově.

Přečtěte si
-bello-
1. 3. 2022 • 12:00

S pistolkou , nebo kuší sotva proti Rusku. V 2015 zakázala EU slovo migrant a všichni museli být politicky korektní, jinak ... Jaké slovo zakáže nyní? A bude nyní naopak Německo a Francie od nás přijímat námi diktované kvóty ?

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.