Výsledky nové studie mluví jasně: Být sexy je zdravé! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 29. června 2022

Svátek slaví Petr a Pavel, zítra Šárka

Výsledky nové studie mluví jasně: Být sexy je zdravé!

.
(Foto scom, ara)

Někomu se to může zdát nespravedlivé, ale je to tak. Nejenže se atraktivní lidé těší většímu zájmu opačného pohlaví, jejich organismus navíc dokáže lépe bojovat s chorobami. Nová studie texaské univerzity zkrátka potvrdila, že hezounci to mají v životě často o něco jednoduší...

To, proč si v baru raději přisedneme k usměvavé ženě s mírami 90-60-90 než k lehce oplácané dámě s křivým nosem, má zřejmě své evoluční opodstatnění. Fyzicky přitažliví lidé mají totiž podle nejnovějšího experimentu založeného na krevních rozborech silnější imunitu, a tím pádem jsou pro nás z dlouhodobého hlediska perspektivnější. Nikdo přece nechce plodit potomky s houžvičkou, která je věčně nemocná, že?

Sexy zvenčí i uvnitř

Studii vědci realizovali na vzorku celkem 152 žen a mužů. Odebrali jim krev, vyfotografovali je a pak nechali dalších pět set lidí hodnotit jejich vzhled. Ti, které dotazovaní označili za nejhezčí, vykazovali podle laboratorních rozborů vyšší schopnost fagocytózy, což je proces, kdy buňky našeho organismu pohlcují nebezpečné částice a tím chrání náš imunitní systém před infekcemi. „Předpoklad, že pohlední lidé bývají zdravější, není úplně nový,“ upozornila vedoucí výzkumného týmu Summer Mengelkochová. „Nicméně až teď se podařilo jej ověřit.“ Odborníci také zjistili, že atraktivní muži měli vyšší přirozenou obranyschopnost proti virům a jejich tělo se dokázalo lépe popasovat s onemocněním covid-19. Jako hlavní ukazatele zdravého těla v souvislosti se vzhledem uvedli vědci čistou pleť, bílé oční bělmo, rozšířené zorničky, červené rty a narůžovělé tváře.

„U nemocných lidí se oči zužují a bývají tmavší,“ dodala Summer Megelkochová. Onen předpoklad růžových tváří prý vysvětluje také to, proč mají ženy odpradávna tendenci používat make-up – vypadají nejen atraktivněji, ale i zdravěji. Na závěr odborníci dodávají, že už dávno nežijeme ve středověku, a tak by bylo pošetilé vybírat si partnera jen podle vzhledu. „Moderní medicína dokáže zázraky, takže je to zbytečné.“ Mnohem důležitější je, jaký je člověk uvnitř. A tím pochopitelně nemyslíme kvalitu imunitních buněk, které mu kolují v těle...

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.