Japonské růže v Kroměříži: Prozáří zimní šeď | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. června 2022

Svátek slaví Šárka, zítra Jaroslava

Japonské růže v Kroměříži: Prozáří zimní šeď

Na kamélie se přijela podívat až z Třebíče Jana Robošová (54). „Obdivuji je, ale v paneláku se pěstovat bohužel nedají,“ konstatovala.
Na kamélie se přijela podívat až z Třebíče Jana Robošová (54). „Obdivuji je, ale v paneláku se pěstovat bohužel nedají,“ konstatovala.  (Foto Aha! - Slávka Červená)

Loni zůstaly jejich přepychové květy zrakům veřejnosti ukryty, letos je lze zase spatřit ve sklenících v Květné zahradě v Kroměříži. Kamélie. Japonské růže ukazují svoji krásu v plné parádě.

„Minulý rok využili zahradníci návštěvní pauzy způsobené koronavirem a stromy zmladili. O to více nyní na mladých výhonech kvetou,“ řekla vedoucí tamního Metodického centra zahradní kultury Lenka Křesadlová (45). Ve Velkém skleníku jsou stovky exotických květin včetně mohutných dřevin. „Jsme unikátní v tom, že je tu čtyřicet kamélií starých více než 100 let. Dosahují výšky tři až sedm metrů a nyní opravdu krásně kvetou,“ pokračovala.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.