Strážník zachránil seniora (70): Umíral před ordinací! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 25. května 2024

Svátek slaví Viola, zítra Filip

Strážník zachránil seniora (70): Umíral před ordinací!

Brněnský strážník Michal Málik rychlou reakcí zachránil seniorovi život.
Brněnský strážník Michal Málik rychlou reakcí zachránil seniorovi život. (Foto Aha! – Hynek Zdeněk)

Strážníkem je už 14 let. Za tu dobu si Michal Málik (35) vypěstoval jisté instinkty. Jeden z nich využil i nyní. Když šel ve svém volnu manželce pro léky, uviděl nehybného muže (70). Zareagoval neobyčejně rychle a tím mu zachránil život.

V pondělí bylo na poliklinice ve Starém Lískovci poměrně dost lidí. Nehybně sedícího staršího muže se zakloněnou hlavou před ordinací si ale nikdo nevšímal. Zaujal až brněnského strážníka, když vycházel z lékárny.

Nezdravá barva

„Bylo evidentní, že je něco špatně. Muž měl nezdravou barvu a nijak nereagoval. Potřeboval okamžitou pomoc,“ řekl Michal Málik. Rychle přiskočil a společně s jednou lékařkou začali seniora oživovat. Jedna z návštěvnic střediska přitom zavolala záchranku.

Nekonečná doba

„Záchranáři přijeli už za nějakých šest až sedm minut. V tu chvíli se mi ale ta doba zdála nekonečná. S lékařkou jsme se v resuscitaci pravidelně střídali,“ pokračoval strážník. Když přijeli záchranáři, byl již penzista ve stabilizovaném stavu. Zdravotníci potvrdili, že rychlá reakce zachránila muži život. „Nebylo to marné. Z toho mám opravdu radost,“ dodal Michal Málik.

Školení a stáž se hodily

Michal Málik, stejně jako ostatní brněnští strážníci, absolvuje jednou ročně školení v resuscitaci. Kromě toho ale strážník absolvoval i dobrovolnou stáž u záchranářů. „Dvakrát jsme přitom resuscitovali. Praxe se určitě hodila,“ přiznal zachránce.

Strážník roku

Přibližně 150 hledaných a poté nalezených osob už má na svém kontě Michal Málik. V roce 2017 byl i za tuto vysokou úspěšnost při jejich pátrání oceněn jako Strážník roku.

Přečtěte si
hillaarkaa
21. 1. 2022 • 16:58

Díky němu to nemusel mít už za sebou,což by se možná v té ordinaci stalo...

kuromrd
21. 1. 2022 • 07:42

Míša je hrdina.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.