Mynáře budou řešit poslanci | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 21. května 2022

Svátek slaví Monika, zítra Emil

Mynáře budou řešit poslanci

Hradní kancléř Vratislav Mynář měl vyvíjet tlak na policejního prezidenta Jana Švejdara, aby odvolal zlínského policejního ředitele Jaromíra Tkadlečka.
Hradní kancléř Vratislav Mynář měl vyvíjet tlak na policejního prezidenta Jana Švejdara, aby odvolal zlínského policejního ředitele Jaromíra Tkadlečka. (Archiv Blesku)

Sněmovní bezpečnostní výbor se bude zabývat nátlakem hradního kancléře Vratislava Mynáře (54, na snímku) na končícího policejního prezidenta Jana Švejdara (54).

Deníku N to řekl šéf výboru Pavel Žáček (52, ODS), podle něhož by měl výbor vyslat jasný signál, že Hrad nesmí zasahovat do policejních personálií. Informace o nátlaku rozčílila i ministra vnitra Víta Rakušana (43, STAN), podle něj je nátlak nepřijatelný. Kancléř Mynář měl podle serveru opakovaně žádat policejního prezidenta Jana Švejdara, aby vyměnil policejního ředitele ve Zlínském kraji Jaromíra Tkadlečka. Švejdar to odmítl udělat. Mynář ve Zlínském kraji dlouhodobě žil a má tam také své podnikání. Zároveň ho policie obvinila z poškození finančních zájmů EU.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.