Pytlák zastřelil jeleny, daňka i laň: 200 tisíc za dopadení! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 26. ledna 2022

Svátek slaví Zora, zítra Ingrid

Pytlák zastřelil jeleny, daňka i laň: 200 tisíc za dopadení!

Jelen byl ozdobou Pálavy.
Jelen byl ozdobou Pálavy. (Foto Lesy ČR, Policie JMK)

Dva dospělé jeleny, daňka a laň zastřelil neznámý pytlák v oborách Bulhary a Klentnice nedaleko Mikulova. Způsobil tak škodu za stovky tisíc korun.

Lesníci našli nejprve 26. října zastřeleného daňka a asi 200 metrů od něj jelena a laň. Po pěti dnech objevili dalšího mrtvého jelena. „Nechybělo paroží a kusy nebyly ani připravené na krádež masa. Prostě je někdo zastřelil a nechal ležet. Oba jeleni byli mladí. Je to velká škoda, kterou penězi nevyvážíte,“ řekl vedoucí polesí Zdeněk Piskač.

„V minulosti lidé nelegálně lovili zvěř kvůli masu. V posledních letech jde ale jen o zabití zvířete, což vnímám jako zvrácenost, které je třeba čelit. Proto vyzýváme po dohodě s policií veřejnost, aby nám pomohla pytláka za slíbenou odměnu odhalit,“ řekl generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček. Lesníci vypsali za informace vedoucí k odhalení pachatele odměnu 200 tisíc korun. Obdobný případ zastřeleného daňka se řešil v srpnu, nález zabité a na místě ponechané laně v první polovině roku. Břeclavská kriminálka zatím pytláka nedopadla.

Víte, že...

...na Pálavě usmrtil pytlák v květnu 2019 unikátního velkého jelena? I tehdy šlo o finanční a chovatelskou ztrátu.

Pomůžete? Informace o pachateli lze zaslat na e-mail: miloslav.skoupy@pcr.cz nebo je oznámit v pracovní dny od 7 do 15 hodin na: 974 632 539.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.