RODIT BUDEME VE VESMÍRU! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 4. října 2023

Svátek slaví František, zítra Eliška

RODIT BUDEME VE VESMÍRU!

Posádka lodi New Shepard od společnosti Blue Origin.
Posádka lodi New Shepard od společnosti Blue Origin. (Reuters)

Jeho odvážné vize se skoro vždy naplní, a proto bychom neměli brát na lehkou váhu ani tu jeho poslední. Jeff Bezos (57) tvrdí, že se jednou budou lidé běžně rodit ve vesmíru a na Zemi budeme jezdit na dovolenou.

Nejbohatší muž světa a zakladatel Amazonu se nečekaně zjevil na fóru Ignatius 2021 ve Washingtonu a hned zaujal všechny hosty. „Lidé budou v budoucnu, dejme tomu za pár stovek let, běžně rodit ve vesmíru. Pro ty děti to bude jejich první domov. V kosmu se postaví celé lidské kolonie, které by pak Zemi využívaly už jen jako prázdninovou destinaci.

Lidská rasa bude v kosmu žít v obřích válcích, kde bude vytvořeno přírodní prostředí naší domovské planety,“ přednášel Bezos. Podle něj nebude nemožné ve vesmírných dómech vytvořit řeky, lesy, a dokonce i divokou zvěř, vše v příjemném celoročním počasí jako na Havaji. Ale bez zemětřesení! Jedna taková kolonie by mohla ubytovat až milion lidí. „A navštívit Zemi? To půjde tak snadno jako zajet si dnes na výlet třeba do Yellowstonského národního parku,“ dokončil svou myšlenku Jeff Bezos, který disponuje majetkem ve výši 177 miliardy dolarů.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.