Soutěž o nejpůsobivější snímky přírody: Krutost střídá nádheru | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 16. června 2024

Svátek slaví Zbyněk, zítra Adolf

Soutěž o nejpůsobivější snímky přírody: Krutost střídá nádheru

Rozmary počasí
Rozmary počasí (Foto Wildlife Photographer of the Year)

Krutá, ale i úchvatná dokáže být příroda. Důkazem toho je již 57. ročník soutěže Wildlife Photographer of the Year, ve které přírodovědné muzeum v Londýně vybírá ty nejpůsobivější fotky právě matičky přírody, respektive zvěře.

I letos je to neskutečná podívaná, na porotce čeká 50 tisíc snímků z celkem 95 zemí. Vítěz bude vyhlášen během online prezentace 12. října. 

Papouščí péče

Tři mláďata papoušků růžových, o která se stará jejich otec, vyfotil teprve desetiletý Gagana Mendis Wickramasinghe. Ptáci si udělali hnízdo na balkoně ložnice jeho rodičů na Srí Lance.

Papouščí péče

Rozmary počasí

Fotografie, kterou pořídil Buddhilini de Soyza, dokazuje, že záplavy letos potrápily i zvěř. Na snímku je skupina gepardů, kteří se snaží přebrodit řeku v Keni.

Rozmary počasí

Dravci na kordy

Vzdušné tango si v Kalifornii zatančili dva luňáci, kteří se takto přetahovali o kořist. Vyfotil je při tom nadšený pozorovatel Jack Zhi.

Dravci na kordy

Právoplatný král

Ne nadarmo se lvům přezdívá králové zvířat. Z pohledu tohoto tvrďáka, kterého při svačince v Tanzanii zachytila Britka Lara Jacksonová, mrazí snad každého...

Právoplatný král

Potěcha oka

I pod vodou se ukrývá neskutečná krása. Důkazem toho může být tento působivý snímek Laurenta Ballesta, který zachytil v hloubce 78 metrů pod hladinou ve Středozemním moři u Francie. Je na něm společenství krevetek.

Potěcha okaPřečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.