Půjde expolicista na 30 let za mříže? Žalobkyně: Nemá úctu k životu! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 1. února 2023

Svátek slaví Hynek, zítra Nela

Půjde expolicista na 30 let za mříže? Žalobkyně: Nemá úctu k životu!

Martin K. u soudu.
Martin K. u soudu.  (Foto Aha! – Dan Černovský)

Trest třicet let vězení žádá pro expolicistu Martina K. žalobkyně Ladislava Čarvaš. Za vinu mu dává několik znásilnění, včetně jeho matky, a také vraždu ženy.

Martin K. do roku 2014 pracoval u policie, poté se živil jako taxikář a začal užívat pervitin. Ten odstartoval děsivou spirálu, na jejímž konci je těžké ublížení na zdraví, kuplířství, vydírání, loupež či několik znásilnění. Nejzávažnějším skutkem je vražda ženy v pražských Modřanech. Podle státní zástupkyně se jí dopustil zvlášť trýznivým způsobem. Zranění noži a šroubovákem prý vypovídají o značně brutalitě a agresivitě »svědčící o naprosté neúctě k lidskému životu«. V bytě pak měl založit požár, aby zakryl stopy. Hasiči museli evakuovat 80 lidí.

Před vlastní matkou měl také několik hodin masturbovat, osahávat ji a také jí psát obscénní SMS. To vyšetřovatelé vyhodnotili jako znásilnění. Za vše pro něj žalobkyně žádá 30 let za mřížemi. A k tomu ještě ústavní sexuologické i protidrogové léčení. Podle soudkyně je muž sexuální deviant – sadista. „O svých sadistických sklonech věděl a byl je schopen ovládat. Věděl také, jaký má pervitin vliv na jeho organismus,“ uvedla v závěrečné řeči žalobkyně. Martin K. obvinění odmítá jako vykonstruovaná.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.