Policista týral družku, dostal tři roky podmíněně: Nacpal ji do myčky | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 3. března 2024

Svátek slaví Kamil, zítra Stela

Policista týral družku, dostal tři roky podmíněně: Nacpal ji do myčky

Ilustrační foto
Ilustrační foto (archiv Bosh)

Nacpal ji násilím do myčky, do hlavy ji tloukl teniskou. Pětileté týrání družky »ocenil« soud tříletým podmíněným trestem. Bývalý policista Martin Boháč (41) se proti němu odvolával marně.

Svou partnerku měl muž týrat od května roku 2014. Při hádce do ní vrazil takovou silou, že ji vmáčkl do myčky na nádobí, jindy jí nafackoval přímo před jejími rodiči. Žena od něj v květnu 2017 odešla, její trápení tím ale neskončilo.

Vytáhl na ni zbraň

Tyran ji pronásledoval i v jejím novém bytě. „Strčil do ní takovou silou, až upadla na zem, kde ji začal bít do hlavy teniskou. Verbálně ji urážel a vyhrožoval zabitím,“ stálo v obžalobě. Expartnerce měl ničit i osobní věci, rozstříhat oblečení a vylít kosmetiku. Poškodil dokonce registrační značku jejího auta. Při hádce vytáhl i služební zbraň. Navíc vyšlo najevo, že si ženu opakovaně prověřoval v různých registrech, kam měl jako policista přístup.

Hrozilo mu osm let

Někdejší příslušník pražské hospodářské kriminálky Martin Boháč byl obžalován mj. z týrání osoby žijící ve společném obydlí, nebezpečného pronásledování a zneužití pravomoci úřední osoby. Hrozilo mu až osmileté vězení. Obvodní soud pro Prahu 9 mu však nakonec loni v prosinci uložil jen tříletý trest vězení s podmínečným odkladem na čtyři roky. Městský soud ho ale tento týden potvrdil.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.