Vláda rozhodne o delším nouzovém stavu. Trvat může do konce dubna! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 5. června 2023

Svátek slaví Dobroslav, zítra Norbert

Vláda rozhodne o delším nouzovém stavu. Trvat může do konce dubna!

Vicepremiéři české vlády: Alena Schillerová (za ANO, vlevo) a Jan Hamáček (ČSSD)
Vicepremiéři české vlády: Alena Schillerová (za ANO, vlevo) a Jan Hamáček (ČSSD) (Blesk - Aneta Schürgerová, reprofoto ČT a FTV Prima)

Minimálně o 14 dní déle by mohl trvat nouzový stav. Pokud Sněmovna nerozhodne, ten současný skončí už v neděli. Podle vicepremiérky Aleny Schillerové (57, za ANO) bude vláda žádat alespoň o další měsíc!

„Pokud by to zabralo, tak po 14 dnech se můžeme dostat na denní nárůsty počtu nakažených pod 5000. Pak je možné zvednout plošná opatření, cestování mezi okresy a zbytek dojet podle pandemického zákona. To si myslím, že je nejrealističtější výhled,“ řekl na CNN Prima News vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (42, ČSSD). Sněmovna by se vládní žádostí měla zabývat v pátek. Pokud by dolní komora vládě nevyhověla, musela by se opatření po 28. březnu řídit pandemickým zákonem, podle Hamáčka by se tak rozvolnila plošná opatření z hlediska omezení volného pohybu. „Ono by to asi fungovalo taky, ale pomaleji,“ řekl vicepremiér. Kabinet dnes také bude řešit možnou povinnost testování pro živnostníky a menší firmy do deseti zaměstnanců. Zvažovat se bude také častější testování. V současnosti se totiž ve firmách musí testovat jednou za sedm dní. Podle Schillerové jsou ve hře dvě možnosti. Povinné testy jednou za pět dní, nebo zvýšení frekvence testování z jednoho testu týdně na dva.

Zamrznou platy policistům?

Kvůli covidové ekonomické krizi by v budoucnu neměly růst platy ve státní správě, uvedla včera Schillerová. Podle jejího rezortu by se to ale nemělo týkat lékařů, učitelů nebo pracovníků v sociálních službách. Naopak stejnou výplatu v příštím roce by měli mít policisté a hasiči. To ale ministr vnitra Hamáček považuje za nevděk a neúctu, jelikož i tito příslušníci bojují proti covidu.

Jaká omezení musíme dodržovat

  • Minimálně do Velikonoc pokračuje uzávěra okresů.
  • Za sportem či do přírody bude možné nově vyrazit nově i mimo katastr obce.
  • Na chatu je možné vyrazit v rámci okresu, nikoli mimo okres. Z chat a chalup je ale možné vrátit se domů.
  • Za nezletilými dětmi bude možné nově vyjet i mimo okres. Týká se to rodičů, případně u dětí v zařízení sociálních služeb i dalších příbuzných.
  • Běžec či cyklista a další sportovci mohou být bez roušky v obci, pokud dodrží 2 metry rozestup od dalších lidí.
  • V zastavěném území obce je povinnost nadále nosit roušky na ulici, i když tam nikoho nepotkáte.
  • Očkovaní lidé po obou dávkách mohou na návštěvy do zdravotnických zařízení bez testu.

Přečtěte si
laskava
24. 3. 2021 • 10:10

Ani nevíte, jak moc s Vámi souhlasím! Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody. Hlavně aby mohl nadávat.

AHel
22. 3. 2021 • 22:27

Zase se tu píší kraviny, aby se lidi poštvali. Já jsem si koupila on line zímní boty tak i boty na běžky a v pohodě. To jsou keci!!!! Stejně tak kadeřník. Koupit se da v DM, Rossmanovi i v Tetě barvy, kamarádka nabarví i ostřihá, všude najdete návody, všechno jde, níže píše nějaká ubožačka. Když si paní chytrá přivstane, tak v Bille nebo v ostatních supermarketech mezi 7- 8 hod ranní není ani noha....paní asi bude trochu na hlavičku. Jděte se projít do Stromovky a uvidíte, jak tam děti trpí na kolech, koloběžkách, on line bruslích, na hřištích i s míčem v ruce.....prosím Vás vzpamatujte se!!!

begonie
22. 3. 2021 • 13:03

Je to na palici - koupit boty bez zkoušení je nesmysl, kadeřnictví by snad také šlo rozvolnit - 2 kadeřnice, 2 zákaznice max. a všechny v respirátoru, dojet na hřbitov, který je v jiném okrese, kde nikoho nepotkám.... hlavně když supermarkety jsou narvané lidmi a to jde!!!! O trpících dětech a zavřených dětských hřištích ani nemluvím

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.