Rádce Aha! Jak zpříjemnit svátky zvířatům | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 26. května 2022

Svátek slaví Filip, zítra Valdemar

Rádce Aha! Jak zpříjemnit svátky zvířatům

Ilustrační foto
Ilustrační foto (iStock)

Zima se  hlásí o slovo a volně žijící zvířata mohou trpět nedostatkem potravy. Zlepšit jim jídelníček je teď před svátky skvělý nápad na aktivitu
s dětmi. Aha! vám poradí, jak na to.

Krmítko na zahradu

Chcete ptákům nasypat do krmítka? Pozor na chyby, které by je mohly stát život. Krmítko umístěte především tak vysoko, aby se na něj nedostaly kočky nebo potkani. „Vhodnější jsou spíše krmítka, která nestojí na otevřeném prostranství. Samozřejmě že lze mít krmítko i na balkoně nebo parapetu. Krmítko by mělo být dostatečně velké a zastřešené, aby potrava deštěm či sněhem nevlhla a nekazila se,“ doporučuje Zdeňka Nezmeškalová, koordinátorka Národní sítě záchranných stanic. Nasypat jim můžete slunečnicová semínka, semínka lnu, máku nebo prosa, obilí, luštěniny nebo kukuřici, ořechy, sušené šípky, ovoce a lůj (milují ho sýkorky). Roztaveným lojem a semeny jdou naplnit otevřené borové šišky, kelímky či květináče, které lze zavěsit kamkoli, včetně větví stromů.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.