Zoopark Zájezd získal pásovce: Pumlíč se »přikulil« z Plzně | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 26. ledna 2023

Svátek slaví Zora, zítra Ingrid

Zoopark Zájezd získal pásovce: Pumlíč se »přikulil« z Plzně

Pumlíči jsou necelé dva roky.
Pumlíči jsou necelé dva roky. (Foto Zoopark Zájezd/Jitka Jonáková)

Říkají mu Pumlíč. Roztomilý pásovec kulovitý se »přikulil« do Zooparku Zájezd na Kladensku z plzeňské zoo a hned si získal sympatie chovatelů i návštěvníků.

Zvláštní jméno mu dali pro jeho způsob obrany, při níž se stočí do neproniknutelné koule. Zkrátka vypadá jako balon, prostě Pumlíč. Za sousedy má v expozici jihoamerické pěvce a soužití s nimi si tenhle velký jedlík užívá. Opeřenci totiž dostávají, kromě jiného, k jídlu i hmyz. Ten je také potravou pásovců, a tak když nějaký tučný kousek pěvcům unikne, Pumlíč si na něm smlsne. „Pásovci se snadno stávají obézní, a tak ho musíme hlídat. Každý týden ho vážíme a upravujeme množství krmiva,“ popisuje trampoty chovatelka Lucie Vaňková.

Kostěné pláty na jeho těle k sobě perfektně pasují.

Otevřeno každý den
Zoopark Zájezd je nyní otevřený každý den od 10 do 16 hodin. Kromě expozice s pásovcem jsou přístupná i terária s největší druhovou kolekcí chameleonů na světě. Situace se může měnit podle koronavirových opatření.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.