Zoopark v Chomutově: Kopytníky obsluhuje hospodský! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 23. března 2023

Svátek slaví Ivona, zítra Gabriel

Zoopark v Chomutově: Kopytníky obsluhuje hospodský!

Po mrkvičce si šlo dát stádo velbloudů seno, které má k dispozici celý den.
Po mrkvičce si šlo dát stádo velbloudů seno, které má k dispozici celý den. (Foto Aha! – Helena Lacinová)

Zvířata nerozlišují, zda jsou Vánoce či jiný významný den, chtějí svou porci krmení pokaždé. Stejně tak tomu bylo 1. ledna v Zooparku v Chomutově.

Na svoji mrkvičku a chovatele Martina Pecháta (44) se proto těšili na Nový rok i velbloudi Matylda (14), Odetka (44), Nessy (2) a samec Hanibal (3). „Moji mazlíčkové jsou ale buvoli. Říkám jim štěňátka. Ještě jsem nezažil agresivního buvola,“ řekl statný ošetřovatel, který i další kopytníky v zoo obsluhuje už osmým rokem. Předtím obsluhoval hosty v otcově restauraci. „Chtěl jsem dělat u zvířat. Odmala jsem je měl doma. I krokodýla v obýváku,“ usmál se muž. Za silný zážitek považuje ten, když se narodila velbloudice Nessy. „Mláděti trvá až čtyřiadvacet hodin, než se postaví na nohy. Postavila se a nějak se zamotala a spadla do rybníka ve výběhu. Tak jsem pro ni skočil. Odmarodil jsem to, ale všechno dobře dopadlo,“ zavzpomínal.

Od rána do večera

V práci musí být na sedmou hodinu, pak rozveze stádům kopytníků jádrové krmivo. A svačinku v podobě mrkve. Odpoledne znovu. „Mezitím uklízím ustájení zvířat. Kydám hnůj,“ říká bez obalu. V zimě pracuje do čtyř, v létě do sedmi večer. Střídá se s kolegou.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.