Ovdověla, onemocněla a skončila v exekuci! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 1. prosince 2022

Svátek slaví Iva, zítra Blanka

Ovdověla, onemocněla a skončila v exekuci!

Mamka Věrka a dcerka Mirka se s osudem perou statečně, mají to ale těžké.
Mamka Věrka a dcerka Mirka se s osudem perou statečně, mají to ale těžké. (Foto Aha! – Slávka Červená)

S nelehkým osudem se pere Věra Moudrá (45) ze Zlína. Máma dcery Mirky (13) ovdověla, onemocněla, a navíc skončila v exekuci. Aby toho nebylo málo, rodině vypověděl službu počítač, a školačka se kvůli tomu nemůže dálkově učit.

Věrčiny zdravotní trable začaly v šestnácti letech, kdy pracovala v pekárně a zkolabovala. Příčinou byl moučný prach, na který měla alergii. „Tehdy jsem prožila v nemocnici půl roku. Celá léta mě trápilo astma. Od loňského prosince jsem již v plném invalidním důchodu,“ přiblížila.

Dluh narůstal

Trápí ji nejen astma, ale i řada dalších zdravotních problémů. Navíc před deseti lety ovdověla a začal jí narůstat dluh za nájem bytu. Aby vše finančně utáhla, vzala si nebankovní půjčku. „Tu jsem pak nestíhala splácet, dluh se vyšplhal na více než sto tisíc korun a dostala jsem se do exekuce. Poctivě měsíčně splácím dva tisíce,“ pokračovala. Oddlužení by jí mělo skončit už zanedlouho, v lednu. „Spadne mi kámen ze srdce. Těším se, že začnu s čistým štítem,“ řekla.

Se sešity tam a zpět

S dcerou Mirkou, žákyní 7. třídy, žije v pronajatém malém bytě. Měly starší počítač, který ale přestal fungovat, a Mirce tak nastal problém, jak komunikovat se školou. „Přišlo to zrovna v době, kdy ho nejvíc potřebuju. Na nový ale nemáme. Tak nosím sešity na vrátnici do školy a zpět oznámkované s dalšími úkoly. Moc bych si přála alespoň tablet,“ svěřila se dívka.

Přečtěte si
ptacek5
30. 11. 2020 • 10:47

Totální nesmysl. Jako vdova má příjem z vdovského a sirotčího důchodu. Plus invalidní důchod. Takže je to tím, že je hloupá a neumí hospodařit. http­s://ww­w.cs­sz.cz­/web/c­z/vdov­sky-vdovecky-duchod

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.