Tramvaje, metra, autobusy: PRAHA MĚNÍ BARVY | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 26. ledna 2022

Svátek slaví Zora, zítra Ingrid

Tramvaje, metra, autobusy: PRAHA MĚNÍ BARVY

Vyhazování peněz »do luftu«! Nápad vedení Prahy barevně sjednotit autobusy, tramvaje a metro v metropoli pořádně »vytočil« opoziční poslance na magistrátu. Má prý stát až 100 milionů! Opozici vadí nejen plýtvání penězi, ale také neprůhledný výběr návrhu.

„Jednotný vzhled tady chybí už přes 25 let,“ říká náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (33, Praha sobě). Změnu prosazuje už od loňského roku. U opozice s ní ale narazil. „Pan Scheinherr spolu s primátorem Zdeňkem Hřibem (39, Piráti) v tichosti schválili uzavřenou soutěž na vizuální styl. Jejího vítěze a podobu ale tají,“ hřímá zastupitelka Alexandra Udženija (44, ODS). Radní pro dopravu to ale odmítá a tvrdí, že jde o standardní proces. Přestože radní Scheinherr uvedl, že autor vítězného návrhu bude jasný a oznámí ho nejpozději začátkem srpna, podle informací Aha! ho dávno zná! Vítězem má být grafický designer Petr Štěpán (41). Ten vidí pražskou MHD v červenobílých pruzích.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.