Vánoční kapři: Už se prodávají! Za kolik? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 16. června 2024

Svátek slaví Zbyněk, zítra Adolf

Vánoční kapři: Už se prodávají! Za kolik?

Dvojice spolu prodává už 10 let.
Dvojice spolu prodává už 10 let. (Foto Aha! – Jana Gogová)

Pokud se objeví Věra Fryštacká (46) a Václav Čečka (68) u kádě na zlínském náměstí Míru, je už definitivně jasno. Vánoce jsou za dveřmi! Dvojice už ke svátkům patří. Na stejném místě je můžete letos vidět už podesáté.

„Známe se už téměř 30 let, dohromady jsme se pracovně ale dali tuším v roce 2010, od té doby trávíme předvánoční týden u kádí spolu. Vašek je mistr oboru, já se snad taky neztratím, je s ním veselo, však Vánoce mají být i veselé,“ popsala Aha! Věra Fryštacká.

Krásní chlapáci

„Navezli krásné chlapáky, tenhle má téměř šest kilo,“ hledí do kádě pan Václav, jinak železničář na penzi žijící v téměř 100 kilometrů vzdáleném Bílovci u Ostravy. Zlíňanka Věra pracuje jako provozní nedaleké restaurace, tento týden si za sebe každoročně musí najít záskok.

Stejné ceny

Jaké ryby se nejvíc prodávají? „Lidé berou především kapry kolem tří kilogramů, ceny jsme nemuseli vůbec zvedat, použili jsme loňskou tabuli, ani jsme ji nemazali,“ vypráví Věra, která se stejně jako Václav od rána do večera nezastaví. Letošní teplé počasí oba prodejci vítají, ale ani mráz jim prý v práci nikdy nepřekážel.

Dobré podmínky pro chov

„Letos se kapři vydařili, podmínky pro chov u nás na jihu Moravy byly velmi dobré, na trh dodáme za rok asi 900 tun kaprů,“ uvedl Jiří Janoštík (32) z Rybářství Hodonín, které loví kapry z rybníků na jihu Moravy a zásobuje Břeclavsko, Hodonínsko, Uherskohradišťsko, Zlínsko či Kroměřížsko.

S košem pro 14 kusů

„Jsou i zákazníci, kteří vám pocuchají nervy, ale vyhovíme každému. Paní třeba chtěla kousek, který nebude mít celá dvě kila dvacet, aby byl v nižší cenové kategorii. Musela počkat, ale povedlo se. Jiná chodila s obřím košem a brala čtrnáct kousků, tak snad se jí zase dočkáme,“ uzavírá Václav s tím, že živého kapra lidé na začátku prodeje rozhodně nechtějí. A když, tak až v posledních dnech těsně před svátky.

Ceny kaprů v roce 2019

I. třída – 89 Kč/kg

Výběr nad 2,2 kilogramu – 99Kč/kg

Půlka – 175 Kč/kg

Vnitřnosti – 200 Kč/kg

Hlava navíc – 20 Kč/kg

Zabití – 10 Kč/ks

Vykuchání – 30 Kč/ksPřečtěte si
mbmb
18. 12. 2019 • 09:24

Největší kapr je EET Babiš. V každé správné krimi je pachatelem zahradník
To se zneužité jeho paní mooc povedlo ať si udělá nadaci my too

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.