Život bez sexu = život v nemoci | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. dubna 2024

Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela

Život bez sexu = život v nemoci

Britští experti po dobu čtyř let detailně sledovali 5700 dobrovolníků starších 50 let a zkoumali spojitost (ne)dostatku sexu se zdravím.
Britští experti po dobu čtyř let detailně sledovali 5700 dobrovolníků starších 50 let a zkoumali spojitost (ne)dostatku sexu se zdravím. (Profimedia.cz)

Že z manželství se s přibývajícími roky vytrácí sex, není nic neobvyklého. Ale pozor, podle nové studie jeho nedostatek po padesátce zvyšuje, zejména u mužů, riziko vzniku těch nejzávažnějších chorob!

Je dávno prokázané, že sex má řadu zdravotních pozitiv. Od spalování kalorií přes posilování imunitního systému dokonce až po zpomalení procesu stárnutí. Lékaři z univerzity Anglia Ruskin v Cambridge si nyní v rozsáhlé studii posvítili na to, jaký vliv na zdraví má naopak jeho nedostatek či úplná absence. Konkrétně u lidí nad padesát. Výsledky jsou alarmující!Jednou týdně

Britští experti po dobu čtyř let detailně sledovali 5700 dobrovolníků starších 50 let a zkoumali spojitost (ne)dostatku sexu se zdravím. „Ukázalo se, že u mužů, kteří byli prakticky bez sexu, tedy měli ho maximálně jednou ročně, stoupl počet nemocných rakovinou,“ uvádí hlavní autor studie Lee Smith.

Místo cvičení
Řečí čísel: U sexuálně pasivních pánů stoupá riziko, že onemocní rakovinou, na 63 %! „Nebezpečí onemocnění jinou dlouhodobou nemocí, například cukrovkou či artritidou, pak roste na 41 procent,“ dodává Smith s tím, že u žen není statistika tak děsivá. „Sex je v podstatě jako každá jiná forma cvičení. A to je pro nás pochopitelně přínosné. Při souloži se vám zrychlí tep až na 150 úderů za minutu, za šedesát vteřin tak spálíte zhruba čtyři kalorie,“ tvrdí s tím, že ideální počet milostných hrátek je těžké přesně určit. „Čím víc, tím lépe. Ale aspoň jednou týdně!“ vzkazuje.

Pozitiva milostných hrátek
Tiší bolest
Hormon estrogen, jehož produkce se při sexu zvyšuje, tlumí například migrénu.
Pomáhá hubnout
Při souloži spálíte zhruba tolik kalorií, jako při patnáctiminutové jízdě na kole.
Omlazuje mozek
Mozek při sexu vylučuje prolaktin, který pomáhá tvorbě nových neuronů a kmenových buněk.
Posiluje imunitu
K prevenci rýmy či chřipky postačí provozovat sex alespoň dvakrát týdně.
Posiluje svaly
U mužů se při sexu vyplavuje testosteron, který pomáhá nastartovat tvorbu bílkovin důležitých pro růst svalů.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.