Muž po amputaci se poznává na krabičce cigaret: To je můj pahýl! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 22. července 2024

Svátek slaví Magdaléna, zítra Libor

Muž po amputaci se poznává na krabičce cigaret: To je můj pahýl!

Inkriminovaná krabička. Je foto použito neprávem?
Inkriminovaná krabička. Je foto použito neprávem? (Foto scom, Twitter)

Když syn nejmenovaného 60letého Albánce žijícího v Métách na východě Francie spatřil varovný obrázek na krabičce cigaret, nestačil se divit: byl na něm jeho otec! Respektive fotka pahýlu jako amputované nohy! Muž přitom k ničemu takovému nikdy neposkytl souhlas!

Aby toho nebylo málo, Albánec přišel o nohu v důsledku kouření, ale ještě ve vlasti po napadení střelnou zbraní v roce 1997! Na zbytku končetiny jsou podle rodiny vidět charakteristické jizvy a popáleniny.
S cigaretami tak obrázek vůbec nesouvisí, na krabičce se přitom píše, že takto riskuje každý kuřák, protože kouření ucpává tepny!


Muž se domnívá, že fotky unikly z nemocnice, kterou vloni navštívil, aby zjistil, jestli mu bude vyhovovat speciální chodící protéza. Není tak divu, že se už obrátil na rodinného právníka. „Je nemyslitelné, aby bez jeho souhlasu taková fotografie kolovala na krabičkách cigaret po celé Evropské unii,“ zuří logicky jeho advokát Antoine Fittante. „Klient se cítí zrazen a rozhodně utrpěla jeho důstojnost.“
Už kontaktoval jak nemocnici, tak Evropskou komisi, která má na starost distribuci tabákových výrobků.

Vymýšlí si?
Mluvčí Evropské komise však obvinění popírá. „Máme identitu a souhlas všech lidí, kteří byli pro tuto kampaň nafoceni. Z informací, které víme, můžeme vyloučit, že by se jednalo o tohoto muže,“ tvrdí její mluvčí.
Podobného názoru je i francouzský deník Le Parisien. Ten zjistil, že obrázek na krabičce je používán už od roku 2017, a v databázi Evropské komise je dokonce od roku 2014.
Muž ale byl fotografován až vloni... Tak kde je pravda?

Přečtěte si
tryskomys
21. 7. 2019 • 07:56

Každý se snaží ze soudu vytáhnout co nejvíc,nic jiného v tom není.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.