Tyhle zmrzliny zvládnete doma! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 21. května 2024

Svátek slaví Monika, zítra Emil

Tyhle zmrzliny zvládnete doma!

...
... (istock.com)

Často se vám stává, že máte ve spíži banány, které se už vážně musí spotřebovat? Nebo třeba jahody, které by se druhý den zkazily? Co takhle zkusit si doma vyrobit zmrzlinu?

Nenáročná banánová
Tenhle recept patří mezi ty opravdu nejméně náročné. Nepotřebujete k tomu totiž žádné speciální ingredience, a pokud máte doma hlavní složku – banány, máte skoro vyhráno, zbytek totiž v kuchyni už určitě nechybí!
BUDETE POTŘEBOVAT: 300 g oloupaných, nakrájených a zmražených banánů (většinou 3 banány), šťávu z 1 citronu, 100 g krupicového cukru (podle sladkosti banánů), ½ lžičky vanilkového cukru, 150 ml smetany ke šlehání, 50 ml plnotučného mléka (použít ale můžete i kokosové nebo mandlové).
POSTUP: Banány necháme oloupané a nakrájené na kolečka zmrazit. Ty pak rozmixujeme, přidáme zbytek ingrediencí a výslednou hmotu-zmrzlinu můžeme rovnou podávat! Pokud nechcete čekat, než se banány zamrazí, můžete je rozmixovat poté, co je oloupete, ale počítejte s tím, že výsledná směs se musí dát zachladit a není pak vhodná k okamžitému mlsání.


Podle vaší chuti, třeba třěšňová...
Tenhle recept si každý může upravit podle svých chutí tím, že si zvolí ovoce, které použije. Výborná je třešňová varianta nebo můžete sáhnout i po švestkách...
BUDETE POTŘEBOVAT: 4 kelímky smetany ke šlehání, 5 lžiček cukru, 4 žloutky, 1 lžičku medu, 1 celou skořici, misku čerstvých a vypeckovaných třešní (případně jiného ovoce).
POSTUP: Do hrnce dáme svařit smetanu, do které jsme zamíchali cukr, med a přihodili také celou skořici. Pak do směsi rozmícháme žloutky a vyndáme skořici. Výsledek přelijeme do nádoby vhodné do mrazničky. Na úplný konec vmícháme námi zvolené čerstvé ovoce a dáme mrazit – přes noc!

Víte, že...
...pravá italská zmrzlina není vyrobena z vody, rostlinných tuků a umělých přísad, ale ze smetany a čerstvého ovoce? To se pak samozřejmě odráží na její ceně.
...zmrzlina se doporučuje při zánětech hrdla a ústní dutiny, při nechutenství a potížích s polykáním?
...sníh a led ochucený medem nebo ovocnou šťávou znali už ve starém Řecku a ve starém Egyptě?

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.