Babiš na cestě po Asii: Obdivoval svou orchidej, Monice ale nosí bílé růže | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 4. února 2023

Svátek slaví Jarmila, zítra Dobromila

Babiš na cestě po Asii: Obdivoval svou orchidej, Monice ale nosí bílé růže

Premiér Babiš v Singapuru: V botanické zahradě po něm pojmenovali orchidej
Premiér Babiš v Singapuru: V botanické zahradě po něm pojmenovali orchidej (Twitter / Úřad vlády)

Orchidej s purpurovo-bílými květy by nejspíš měl premiér Andrej Babiš (64, ANO) přivézt ze Singapuru své ženě Monice (44). Ta květina se totiž nově jmenuje „Dendrobium Andrej Babiš“. Jenže ona prý má raději bílé růže.

Premiérovi se na návštěvě botanické zahrady National Orchid Garden dostalo stejné cti jako kdysi prezidentům Václavu Havlovi (†75) a Václavu Klausovi (77). „Je to trošku neobvyklé, že se květina jmenuje po muži, většinou je to po ženách,“ řekl Babiš v reakci na nový název květiny. Pro Aha! ale přiznal, že jeho manželka Monika dává přednost jiným květům. „Já paní kupuji růže, většinou. Bílé růže má ráda,“ uvedl, když se kochal krásně kvetoucí zahradou. Druhý den své asijské cesty ještě premiér stihl proslov na podnikatelském fóru i prohlídku výzkumného centra aut bez řidičů. A vydal se také na večerní procházku po městě. Potřeboval prý totiž »vychodit« vydatnou slavnostní večeři s tamním premiérem. Ještě předtím, než se vydal do Thajska, pak v Singapuru slíbil znovu otevřít českou ambasádu.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.