Slovenská Orava: Bestiální útok medvěda na myslivce! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 29. září 2022

Svátek slaví Michal, zítra Jeroným

Slovenská Orava: Bestiální útok medvěda na myslivce!

Medvědů je na Slovensku kolem 1300, statistiky nicméně hovoří o několika málo střetech s lidmi za rok.
Medvědů je na Slovensku kolem 1300, statistiky nicméně hovoří o několika málo střetech s lidmi za rok. (Ilustrační foto Karel Kopáč)

Dvoumetrákový medvěd se pustil do myslivce (54) na severním Slovensku, zničehonic na něj vyskočil z blízkého křoví a povalil ho na zem. Shodil mu při tom i pušku, myslivci chvíli trvalo, než na ni zase dosáhl a mohl vystřelit aspoň do vzduchu – ale ani rána medvěda nezahnala.

„Byla to strašná bitka, kousal kolegu hlava nehlava. Paľo křičel strachy, bolestí, jen aby si zachránil život,“ popsal další z myslivců z Oravy pro deník Nový Čas. A to pomohlo, zaslechli jej kolegové, s nimiž se napadený jen před pár minutami rozloučil, a přiběhli. Stříleli do vzduchu, aby kamaráda netrefili, nakonec to na odehnání šelmy stačilo. Myslivec byl ale v šoku, ostatní měli co dělat, aby ho vyvedli z lesa k sanitce.

„Naštěstí nemá vnitřní zranění, jen povrchová, ale dva chirurgové ho zašívali tři hodiny,“ konstatuje ředitel nemocnice Marian Tholt. Myslivec je už mimo nebezpečí, hrozí leda infekce ran.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.