Ocenili děti za pomoc druhým | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 30. září 2022

Svátek slaví Jeroným, zítra Igor

Ocenili děti za pomoc druhým

Jára (zleva) s patronem Janem Révaiem a kamarádem Jirkou.
Jára (zleva) s patronem Janem Révaiem a kamarádem Jirkou. (Ilustrační foto ara)

Devět dětí převzalo včera na Staroměstské radnici v Praze cenu za pomoc svýmn bližním. Každou kategorii projektu Dětského činu roku zastupoval jeden patron.

O pomoci druhým vědí své i ti nejmenší. Jejich skutky se už třináctý rok oceňují v rámci projektu Dětský čin roku. „Nepřestává mě udivovat upřímnost a odvaha, s jakou děti dělají dobré skutky,“ řekla PR manažerka projektu Alžběta Suchanová. Soutěžilo se také například v kategorii Pomoc přírodě nebo Pomoc na internetu. Výherci získali šek v hodnotě 10 tisíc korun na nákup školních pomůcek a věcné dárky od partnerů projektu.

Zachránil život kamarádovi
Jára Šísl (12) se zachoval jako opravdový kamarád. Když byl s Jirkou Kadlecem (11) venku u svých prarodičů, jezdili na koloběžce a skateboardu. Jirka ale během jízdy upadl hlavou na silnici a vážně se zranil. Jára se nezalekl a okamžitě jednal. Babičce a dědovi řekl pravdu a díky tomu se Jirka dostal včas do nemocnice. Díky brzkému zásahu lékařů se povedlo předejít nejhoršímu.

Járu cena dojala.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.