Pro podporu vitality i sexuální touhy: Byliny jako přírodní afrodiziaka
Máte pocit, že vám s přibývajícími léty ubývá sil, energie? A to hned na několika frontách? Příčinou může být nedostatek pohlavních hormonů, který bývá průvodním znakem zralého věku. Zdaleka totiž neslouží jen k rozmnožování.
Ústředním tématem stárnutí je trvalý pokles aktivity pohlavních hormonů. V době dospívání, kdy jich máme nadbytek, máme energie na rozdávání a žádná nemoc nás neskolí. Ve zralém věku, od zhruba 50. roku života, aktivita pohlavních hormonů klesne o 60 i více procent. Optimální životosprávou včetně pravidelného sexuálního života můžeme pokles hormonální aktivity brzdit.
ORGANISMUS OMLAZUJÍ
Pohlavní hormony zdaleka neslouží jen k realizaci sexu a k rozmnožování. Udržují funkční imunitní systém, podporují anabolické procesy nutné k opravám a obnově všech tkání i energetický metabolismus. Jsou-li aktivní, organismus „omladí“, probudí v člověku více energie a chuti do života.
ROSTLINY PLNÉ ENERGIE
Posílit hormonální aktivitu lze i s pomocí léčivých bylin. Tato cesta má nejen dlouhou tradici, ale dnes i oporu ve vědeckých poznatcích. Například kotvičník zemský obsahuje látky, které probouzejí libido a sexuální apetit. Vědci ale zjistili, že tyto látky předávají mozku signál, aby zajistil zvýšenou sekreci mužských i ženských pohlavních hormonů, přičemž takové užívání kotvičníku nevykazuje žádné negativní účinky na zdraví.
Podobně je tomu s kopřivou. Látky, které obsahuje, pročišťují organismus a mají mírný afrodiziakální účinek. Teprve v nedávné době vědci v kopřivě objevili látku DVTHF, která má pro zvýšení aktivity pohlavních hormonů zcela zásadní význam. Působení pohlavních hormonů na nejrůznější orgány v těle ovlivňuje také krevní bílkovina SHBG. Její hladina v krvi s věkem trvale stoupá, čímž snižuje dostupnost hormonů v cílových tkáních a tím i jejich pozitivní působení. Pokud tělo přijme látku DVTHF, ta hladinu bílkoviny SHBG začne snižovat, čímž dojde ke zvýšení dostupnosti hormonů v cílových tkáních.
MÁLO POHLAVNÍCH HORMONŮ?
Nízká hladina pohlavních hormonů v organismu se projevuje různými způsoby. Nejčastěji je to: ztráta zájmu o sex, nedostatek energie, oslabená imunita, úbytek svalové hmoty, nárůst tukové tkáně, úbytek kostní hmoty, poruchy srdeční činnosti, depresivní stavy, snížení rozumových schopností, poruchy spánku, rozvoj aterosklerózy, zdlouhavé hojení ran, oslabení zraku a sluchu, vysychání pokožky, poruchy erekce a zvětšení prostaty (u mužů), ztráta menstruace a návaly horka (u žen).
PRO DOBROU NÁLADU
* Sex pro radost
Všichni víme, že dostatek sexu a jeho pravidelnost jsou pro dobrý pocit v životě dospělého člověka velmi důležité. Milujte se, jak jen to jde! Budete mít víc síly, více energie, více dobré nálady. Kromě toho, že tak utužujete vztah s milovanou osobou, zaznamenáte i pozitivní zdravotní dopad na své tělo – lepší imunita, pocit mladosti.